Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Chciałbym się starać o kredyt hipoteczny na mieszkanie warte 300k i do tego chciałbym 100k zł na remont. Czy 300k zł zostanie przelane do właściciela, a 100k zł do mnie na konto i będę mógł tym dowolnie zarządzać czy są jakieś wymagania z tym związane jak to mogę wydać?

#kredythipoteczny #mieszkanie

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #63814ad24bf3873cacec529c
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: sokytsinolop
Wesprzyj projekt
  • 6
@AnonimoweMirkoWyznania po podpisaniu aktu notarialnego do banku i bank przelewa 300 sprzedającemu. Nie dotkniesz tych pieniędzy nawet :) a ta 100 na remont pójdzie na Twoje konto, ale pewnie musisz określić kosztorys i będzie wypłacana w transzach po wykonaniu określonych robót. Radzę dobrze określić koszty, bo jak napiszesz, że płytki w łazience będą kosztowały 10k, a wydasz 20k, to bank zaliczy Ci tą robotę, jakbyś wydał 10k :)
@AnonimoweMirkoWyznania: Rynek wtórny w ING: pieniądze na poczet mieszkania przyjdą na Twoje konto i od razu pójdą na konto sprzedającego, nie będziesz miał szansy dysponować nimi w inny sposób.
Pieniądze na remont możesz wydać w określonych w umówię ramach czasowych, we wniosku o kredyt sporządzasz kosztorys remontu z której później rozliczasz się w formie oświadczenia + zdjęć. Ja nie miałam transz i generalnie nawet nie pisałam tam realnych kwot tj. przepisałam
Chciałbym się starać o kredyt hipoteczny na mieszkanie warte 300k i do tego chciałbym 100k zł na remont. Czy 300k zł zostanie przelane do właściciela, a 100k zł do mnie na konto i będę mógł tym dowolnie zarządzać czy są jakieś wymagania z tym związane jak to mogę wydać?


@AnonimoweMirkoWyznania: W większości banków można uzyskać dodatkowe środki na remont/ wykończenie. Wymaga to przygotowania prostego kosztorysu. Środki przelewane są na Twoje konto.
OP: @Kinior: @ImYourPastClaire: @marcpol: czyli jeżeli chciałbym wykończyć od a do z łazienke + pralko-suszarke oraz meble kuchenne (zabudowe) + sprzęt agd to na takie potrzeby ten kredyt hipoteczny może zostać użyty?


@AnonimoweMirkoWyznania: Wykończenie łazienki, kuchni, sprzęt agd pod zabudowę są akceptowanym celem (zależy to też od banku), ale zakup pralki niekoniecznie - nie jest to element związany z nieruchomością.

Przygotowując kosztorys warto zwrócić uwagę na to, aby