Wpis z mikrobloga

Kończy mi się umowa obecna w plusie i zasięg w nim jest tragiczny z tego powodu zamierzam się przenieść do czegoś innego. Na celowniku mam #tmobile oraz #orange ze względu na to, że w mojej okolicy oferują one przyzwoity zasięg. Zrobiłem mały research na temat tego co obaj kandydaci mają do zaoferowania i zauważyłem taką dziwną zależność, że przejście na abonament jest droższe niż zwykła oferta na karte. Nie powinno być na odwrót? Bo przecież na abonamencie nie możesz z dnia na dzień zrezygnować z obecnej oferty tylko jesteś zobowiązany do wcześniej określonej daty.

Najbardziej interesują mnie oferty typu 3 numery 1 abonament czy coś tego typu, patrzyłem co oferują obie sieci i z tego co zrozumiałem to pakiety sensowne w abonamencie są w jakiejś cenie 45 zł/numer, czyli za trzy wychodzi 135 zł. Porównując do tego oferty na kartę to takie sensowne to jest koszt rzędu 39 zł/numer, czyli łatwo policzyć, że za trzy wychodzi 117 zł.

Przechodząc do sedna sprawy, zastanawia mnie jedna rzecz czy abonament powinien być teoretycznie tańszy od zwykłej oferty na kartę, czy wręcz przeciwnie?

#gsm #telefony #siecikomorkowe
  • 2
@requpg: Abonament jest drozszy wlasnie z powodu ktory opisujesz, jestes uwiazany na kilka miesiecy wiec moga ciebie trzymac.
Zobacz sobie naprzykald na NJU, to jest submarka orange, masz abonament ale mozesz zrezygnowac po miesiacu, masz pakiety 2-3 numerow ktore wspoldziela paczke danych, maja rozmowy bez limitu, dla T-Mobile submarka bedzie Heyah.
Albo po prostu wez cos na karte, przeciez mozesz miec koszta 20-30 zlotych lub nizsze per numer a nie jakies
@requpg

Masz ofertę subskrypcyjną heyah 01 z pakietem za 20zl no limit rozmów sms, 20gb/mc. Co miesiąc pobierana jest opłata wiec nie ma żadnej różnicy w stosunku do abonamentu.

Jest jeszcze Lyca gdzie przy zasilenia za rok z góry masz 35gb/mc molimit rozmów, sms za 13zl/mc. Ale to zasieg plusa i brak MMS.

Orange free na karte, zasilasz raz na rok kwotą 360zl przez aplikację i masz 2TB internetu na rok I