Wpis z mikrobloga

@tyrytyty: aaa okej, sorki, ja tylko na chess.com siedzie i nie wiem jak mniej wiecej sie to przelicza ale jak 1000 to latwo mozesz wbic do jakis 1200. Na 1200 wystarczy nie podstawiac, kalkulowac za bardzo nie trzeba
@TurboPralka5000: 16k partii w dwa lata, to gość musi naparzać codziennie po 22 partie i to w dodatku rapidy. Albo jest to jakiś bot, albo po prostu ktoś tylko gra bez żadnego pomyślunku, rozwiązywania zadanek czy też innej nauki i po prostu się zatrzymał na takim poziomie. Ja też gram od mniej więcej dwóch lat, nabiłem w sumie trochę ponad 5k partii (połowa z tego to pewnie blitz) i jakoś dałem
@macan: Różnica będzie zależała od konkretnej osoby oraz pewnie też granego formatu czasowego (bo np. 10+0 gra się zupełnie inaczej niż 15+10), ale ja bym raczej stwierdził że jest bliższa 400-500 niż 200. Przynajmniej u mnie się taka przez cały czas utrzymywała. 1300 chess.com jest w stanie na luzie wbić 1700 na lichess, natomiast pewnie w miarę wzrostu rankingu ta różnica się zmniejsza.
@macan: Pewnie też kwestia tego, ile się gra na danym portalu. Ja w zeszłym roku grałem głównie na lichess i na koniec miałem ponad 1700, a na chess.com gdzie grałem sporadycznie 1200. Z początkiem tego roku przesiadłem się właśnie na chess.com i gdzieś po miesiącu już dobiłem do 1300, ale dojście do 1400 zajęło mi kolejne pół roku, dlatego zakładam że właśnie mniej więcej te 1700 lichessowe odpowiada 1300 z chess.com.