Wpis z mikrobloga

@AnaliaOdtylia: U nas pierniczki znikają w ten sam dzień przeważnie ( ʖ̯) Dzisiaj robiłam ciasto na sernik staropolski, dotrwa do świat bo jest przez miesiąc surowy w lodowce
  • Odpowiedz
@Natna213: na szczęście nie mam łasuchów w domu, każdy dostaje swój przydział w wigilie albo bezpośrednio przed :) a ja jak się nawącham przy pieczeniu to potem też już nie mam aż takiej ochoty, więc czekają grzecznie w szczelnych torebkach i pudełkach na swój czas. Sernik czy piernik staropolski? bo o pierniku słyszałam, ale sernik to dla mnie nowość
  • Odpowiedz
@AnaliaOdtylia: Cześć :) Mam pytanie dot. Twojego lukru.

Używam białka w proszku


powoli, po łyżeczce a potem nawet po kilka kropli, dodaję białko

Trochę mnie to dezorientuje, używałaś białka w formie sypkiej czy płynnej? I gdzie kupić takie białko? Gdy szukam w Google, to wyniki dotyczą jedynie białka dla sportowców.
  • Odpowiedz
@inomoe: używam białka w proszku, ale przed użyciem rozrabiam z wodą zgodnie z zaleceniami z opakowania. Jak kupowałam to znalazłam pod nazwą "białko jajka kurzego w proszku". Przykładowy link
KLIK
Jak spojrzysz na skład to jest 100% białka jajka kurzego.
Można też znaleźć jako proszek bezowy/meringue powder, ale jak sprawdzalam składy to tam też jest dodany cukier i czasem inne składniki, więc dla mnie to trochę nie ma sensu.
  • Odpowiedz