Wpis z mikrobloga

Albo coś przespałem albo nie wiem. Właśnie skończyłem pierwszy tydzień w nowej robocie i jestem zaskoczony, że dla wszystkich normą jest używanie gita. Jak to ma niby być bezpieczne skoro każdy ma kopie repo lokalną i nie dosc, że każdemu może wszystko nadpisać to wyjasnijcie mi co jak np firma chce zakończyć z kimś współpracę i nie może mu odebrać dostępu do kodu? Coś było nie tak z SVNem, że teraz taka hipsteriada?

#programowanie #programista15k #programista25k #git #komputery #pracbaza #zalesie
teddybear69 - Albo coś przespałem albo nie wiem. Właśnie skończyłem pierwszy tydzień ...

źródło: comment_1669389320jz6uvDxe7ziWYU0GyzeSvg.jpg

Pobierz
  • 126
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@JestemDziadAleHonorowy: delty sie nie zawsze sprawdzają, zaleznie od rodzajów plików, czasem sa takie że każda zmiana potrafi zupełnie zmieszac cały plik i wtedy to tylko strata czasu przy zmianie wersji.
lfs daje rade do małych repo do 100GB, powyżej to już tylko perforce
  • Odpowiedz
co jak np firma chce zakończyć z kimś współpracę i nie może mu odebrać dostępu do kodu? Coś było nie tak z SVNem


@teddybear69: Rozumiem że z subversion ściągałeś lokalnie tylko jeden plik nad którym pracowałeś i to zapewniało bezpieczeństwo? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 7
@teddybear69 Tak naprawdę to w większości firm git robi dokładnie to samo co svn xD. Ludzie w komentarzach się napinają jakby loda z połykiem ten git robił, a w gruncie rzeczy robi dokładnie to samo co svn tylko w trochę inny, bardziej skomplikowany sposób, który niekoniecznie jest w ogóle danej firmie potrzebny.
  • Odpowiedz
bo lata pracy nad projektem zaorał jakiś junior


@teddybear69: XD

Ludzie odpisujecie na baita. Po godzinnym tutorialu każdy bootcampowiec wie że powyższe jest w zasadzie nie wykonalne (już chociażby same backupy niezależne od gita).
  • Odpowiedz
@teddybear69: pracowałem kiedyś z svnem i jednak w gicie np rozwiązywanie konfliktów to bajka a w sobie możliwość wywalenia pracy do kosza ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@teddybear69:

a potem płacz bo lata pracy nad projektem zaorał jakiś junior

Jak junior ma dostęp do wrzut na proda/mastera to może ta firma powinna jednak upaść?
  • Odpowiedz