Wpis z mikrobloga

Albo coś przespałem albo nie wiem. Właśnie skończyłem pierwszy tydzień w nowej robocie i jestem zaskoczony, że dla wszystkich normą jest używanie gita. Jak to ma niby być bezpieczne skoro każdy ma kopie repo lokalną i nie dosc, że każdemu może wszystko nadpisać to wyjasnijcie mi co jak np firma chce zakończyć z kimś współpracę i nie może mu odebrać dostępu do kodu? Coś było nie tak z SVNem, że teraz taka hipsteriada?

#programowanie #programista15k #programista25k #git #komputery #pracbaza #zalesie
Pobierz teddybear69 - Albo coś przespałem albo nie wiem. Właśnie skończyłem pierwszy tydzień ...
źródło: comment_1669389320jz6uvDxe7ziWYU0GyzeSvg.jpg
  • 126
@sambarumba: w pierwszej robocie tak własnie pracowałem. Dostawłałem projekt w zip, a potem zmienione pliki w tej samej strukturze były wrzucane na FTP i wszyscy pobierali i aplikowali w tej samej kolejności

Ja mogę przełączyć gałąź na dowolną inną bez internetu


@Krolik:

Ja mogę przełączyć gałąź na dowolną inną bez internetu

Juz pokazywałem wyżej że ja na git nie moge przełaczać bez internetu jeśli na danej gałęzi nie byłem. Całe
VCSy nie służą do trzymania binarek.


@Krolik: To jak kontrolowac wersje plików binarnych jak nie systemem do kontroli wersji. Gdyby nie słuzyły do tego to nie miałyby specjalnych funkcji które potrafią to w efektywny sposób zapewnić
Jak to ma niby być bezpieczne skoro każdy ma kopie repo lokalną i nie dosc, że każdemu może wszystko nadpisać to wyjasnijcie mi co jak np firma chce zakończyć z kimś współpracę i nie może mu odebrać dostępu do kodu?


@teddybear69: przecież to prawie jak w SVN. Wydaje mi się, że znam oba dość dobrze. Jeśli pytasz o bezpieczeństwo, to w obu przypadkach łatwo kod ukraść. Jeśli chcesz się przed tym
@Krolik: git-lfs
@zibizz1: Akurat właśnie do kontroli wersji binarek nadaje się najlepiej svn ze względu na delty. Vanilla git się do tego zupełnie nie nadaje gdyż przez to że każdy commit to pełna kopia każdego pliku, przez co hostowanie w nim binarek powoduje gigantyczny wzrost rozmiaru repo, ale właśnie po to powstał lfs żeby temu zapobiec.
@teddybear69: do tego jest eleganckie wsparcie do git w IDE, na rynku linux to się chyba tylko idea liczy z intellij, clion, androidstudio, mac podobnie tylko do swojego kodu maja xcode (tu wsparcie ultra biedne)