Wpis z mikrobloga

Zauważyłem wśród osób starszych (50+ lat), że najlepiej trzymają się te osoby, które ciągle się czegoś uczą albo uczą innych. Wśród starszych znanych mi kobiet widzę, że dobrze trzymają się nauczycielki- nie są ociężałe umysłowo. Jest to zapewne spowodowane faktem, że uczą przy tablicy, sprawdzają sprawdziany, kartkówki, tłumaczą pewne zagadnienia uczniom, przygotowują zagadnienia, które mogą pojawić się na egzaminie.

Wśród starszych mężczyzn widzę, że pod kątem umysłowym dobrze trzymają się wykładowcy akademiccy. Błyskotliwi, z poczuciem humoru, raczej zadowoleni z życia. Oni z racji na wykonywany zawód nieustannie mają kontakt z nauką, studentami, prowadzą dyskusje, piszą książki itp.

Babcia mi mówi, że ci emeryci, którzy coś z sobą reprezentują to osoby, które uczą się i czytają jak dbać o działkę, rozwiązują krzyżówki, sudoku itp.

Widać, że kluczem do dobrej sprawności jest wykonywany zawód, stymulowanie mózgu.

#przemyslenia #przegryw #polska
  • 15
@Glimpse0fTheFuture: Tymczasem na tagu: "oceny nic nie znaczą, po co ci nauka, zostań przedsiębiorcą, szkoła jest dla głupich, inwestuj w krypto, studia przeleciałem na ściągach, przez całe życie przeczytałem 5 książek". I potem nic dziwnego, że mózg gnije i zaczyna się myśleć tym dzyndzlem na dole.
@Glimpse0fTheFuture: może po prostu nie są styrani życiem? pomyślałeś o tym? utrzymują ciało w umiarkowanym ruchu, ich stawy nie są narażone przez to na zużycie, nie muszą dużo jeść przez to układ trawienny nie jest narażony na wciąganie dużych ilości pokarmu nie ma ryzyka na jakieś powikłania bo im człowiek starszy tym gorsze wchłanianie, regeneracja itd. itp,
@Glimpse0fTheFuture: oczywiście, że tak jest. Póki mózg pracuje ciągle, jest wykorzystywany, to całe ciało na tym korzysta. A że zainteresowaniami sporej części emerytów jest jeżdżenie po bazarze, telewizorek, podlanie kwiatków i wycieczka do kościoła to potem sondaże mamy jakie mamy. Im to po prostu wystarcza, bo przyzwyczaili mózg, że praca na pełnych obrotach jest po prostu niepotrzebna.