Wpis z mikrobloga

Byłem dzisiaj w RCKIK po dokument potwierdzający oddanie 3 donacji w czasie zagrożenia epidemicznego i stanu epidemii. Odmówiono mi bo od odebrania poprzedniego "oddał pan tylko dwa razy krew". No super, ale w czasie trwania całego tego okresu epidemii/zagrożenia epidemicznego oddałem z 10 razy, a ten papierek odebrałem tylko raz przez cały ten okres i właśnie stracił ważność, a podróżuję pociągami często. Miałem małą małą przerwę bo mi hemoglobina spadła. Następne oddanie najwcześniej za miesiąc.

Ehh, czemu w tym kraju nawet jak robisz coś dobrego to ci utrudniają życie :(
#rckik #krew #krwiodawstwo
  • 5
@Mysteriouss: Dziękuje że oddajesz, ale niestety przepisy wskazały że do odebrania ponownego zaświadczenia ważnego 6 miesięcy konieczne są kolejne 3 donacje, nieważne ile razy w całej pandemii krwiodawca wykonał donacji :(
@Mysteriouss: @Franzowaty: Ej, nie rozumiem tego. Dokument wydawany jest na 6 miesięcy i żeby dostać kolejny trzeba oddać krew 3 razy? Ja już brałem to zaświadczenie ze 3 razy i to w czasie, gdy poprzednie było ważne. Ot, tak na zapas i nigdy nie było problemu.
@marian1881: Widocznie u Ciebie w systemie nikt nie zaznaczył wydanego zaświadczenia, nic tylko się cieszyć :)
Zresztą z doświadczenia wynika że temat jest traktowany indywidualnie przez różne RCKiK.
Temat poruszaliśmy z NCK w zeszłym roku i informacja o kolejnych 3 donacjach wyszła od nich.
@Franzowaty: Rozumiem, że to decyzja z góry. Niemniej jednak nie rozumiem takiego dziwnego interpretowania ustawy, w której nie ma słowa o tym, że trzeba wykonać 3 kolejne donacje. Pomijam już fakt, że przecież RCKIK to jest urząd. Mógłbym teraz pójść i zażądać wydanie poświadczenia z informacją o wszystkich moich donacjach, jakich dokonałem w tym konkretnym RCKIK i nie ma uzasadnienia na odmowę wydania mi takiej informacji na piśmie. Kuriozum.
@Mysteriouss: Organem nadrzędnym nad RCKiK jest NCK, zaświadczenie o ilości oddanej krwi możesz wziąć zawsze, ale nie jest ono tożsame z zaświadczeniem o trzykrotnym oddaniu krwi lub jej składników w okresie trwania stanu epidemii lub zagrożenia epidemicznego ¯\_(ツ)_/¯