Wpis z mikrobloga

#piesi #motoryzacja

Ludzi już całkiem p----------o. Przyzwyczaili się do zmiany prawa, które robi z nich święte krowy na drodze.
Zima zaskoczyła drogowców, więc jechałem całe 32 km/h za tirem, który ograniczał mi widoczność. Tir przejechał przez przejście dla pieszych a czekająca na jego przejazd postanowiła wejść na nie tuż przed moją maską. Nie byłoby problemu, ale w warunkach zimowych abs zaczął swoją pierdzącą litanię i sobie sunąłem a panienka zamiast chociaż się zatrzymać, głowa do góry, oczy przed siebie i niech się dzieje wola nieba. Na szczęście udało się zatrzymać, ale kolejną taką akcję miał inny kierowca, kilka samochodów przede mną na całym odcinku mojej 4 kilometrowej drogi do pracbazy. Ten znowu odbijał na pas zieleni bo jechał 7 km/h szybciej.
To się naprawdę k---a źle skończy. Nie wiem jak nasrane musiałbym mieć w głowie, żeby jako pieszy wbijać na zebrę tuż przed samochodem w takich warunkach, nie mówiąc już o zwykłym zatrzymaniu się przed przejściem.
  • 50
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Wygryw_z_wyboru: ja się bardziej teraz boje przechodzić niż przy dawnych przepisach

I już nie wiem czy mam przechodzić z ostrożnością czy wbijac przed maski, bo może ktoś chce zwolnić zamiast się zatrzymać i go wkurzam

Pomijam, że wystarczy iść chodnikiem w okolicy pasow i już niektórzy hamują

Więcej będzie z tego wypadków niż pożytku. Ci którzy zapieprzają i jeżdżą wpatrzeni w telefon i tak to będą robić
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@analogiczna: tez uwazam ze wczesniej bylo bezpieczniej bo kierowca mial pewnosc ze nikt mu nie wbije na maske bo moze. Jak sie kogos zauwazylo to sie przepuszczalo, jak ktos nie wygladal na osobe ktora chce przekroczyc przejscie a stala nieopodal to sie jechalo dalej. Teraz to troche zgadywanka i zwalnianie bardzo czesto do zera by sprawdzic czy pieszy chce przejsc czy nie.
  • Odpowiedz
@Wygryw_z_wyboru: jak nie byłam w pośpiechu to wolałam poczekać czasem. Bo wiem, że męczące jest przystawać co chwilę
Na głównej ulicy blisko mnie jest dużo przejść i do tego progi zwalniające

Nie popieram szybko i bezpiecznie i innych narwańców, ale to co robią teraz to nie do końca wyjście
To wymaga jeszcze więcej wysiłku i może koncowo osłabić koncentrację
Sytuacja gdzie ludzie dają po hamulcach, bo ktoś idzie chodnikiem nie
  • Odpowiedz
Ponad 22 lata mam prawo jazdy, miałem tylko jedną kontrolę policyjną za przekroczenie prędkości, dostałem 3 punkty karne


@kuroszczur: chcesz powiedzieć, że przez 22 lata tylko raz przekroczyłeś prędkość?

ja też nie dostałem mandatu za prędkość od dawna, 10 lat temu ostatni raz,
a np. 2 tygodnie temu jechałem ze 190 na ograniczeniu 90
  • Odpowiedz
@kuroszczur: nie zrozumiałeś?

chodzi o to, że chwalenie się jak mało mandatów się dostało to jedynie potwierdza to, że kontroli policji jest niewiele i są nieskuteczne,
ja też mam tylko jeden mandat za prędkość a notorycznie jeżdżę powyżej limitów, też takie jazdy typu 200+

no ale tez mogę używać argumentu "w ostatnich 10 latach nie miałem ani jednego mandatu, mam 0 punktów karnych"
  • Odpowiedz
@SpalaczBenzyny: Doskonale rozumiem, Państwo nie działa w bardzo wielu kwestiach, ale na wykopków to działa. Ułomne państwo to fakt i dla mnie ogromna przyjemność, bo mogę się na tym s--------m państwie uwłaszczać.
  • Odpowiedz
@kuroszczur: Strach pomyśleć co by się działo, gdyby ludzie tacy jak ty analogicznie postępowali jadąc każdą inną drogą podporządkowaną. Dobrze, że przynajmniej w takich sytuacjach się udało kierowców już wytresować i jadąc podporządkowaną potrafią się zatrzymać.
  • Odpowiedz
No oczywiście. Najlepiej niech każdy zachowa dystans 100 metrów, bo przecież kierwoca musi każdą sytuację przewidzieć.

@kuroszczur: Oczywiście, że tak. To ja jestem pieszym w mieście, mam mieć pierwszeństwo i mam czuć się bezpiecznie idąc przed siebie. Jeżeli to wymaga 100 metrów odległości to tyle masz zachować, albo przesiać się na komunikacje. Nie potrafisz przewidzieć to nie prowadzisz samochodu. Święte krowy w starych gratach
  • Odpowiedz
@kuroszczur: Czego się spodziewać po typie który szufladkuje każdego kto z nim się nie zgadza i jak jeżdżą zbiorkomem to pewnie nie maja prawa jazdy xD co za klapka w mózgu

Wiesz kim ja k---a jestem? Polskim kierowca k---a. Mam prawo jazdy k---a. Jestem kiiiiimś! Kiiiiimś!

A poza tym zawsze wszystkiego wina tylko nie świetego polskiego kierowcy. Statystyki śmierci na drogach w UE tez są lewackie przecież. Polscy kierowcy są
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@kuroszczur: oczywiście, że źle się skończy i zwali się na kierowców. Okazuje się, że według statystyk piesi po zmianie przepisów przestali robić błędy i nie było wypadków z ich winy.
  • Odpowiedz