Wpis z mikrobloga

Ostatnio robilem zęba po długiej przerwie, który był pokryty białą plamką i babka nałożyła plombę, która jest #!$%@? żółta i ewidentnie widać ją (na szczescie zab jest troche bardziej z tylu) a wczesniej inna dentystka, do której chodziłem stale wierciła mi 6 zebów i te plomby są niezauważalne dla oka nawet w jedynkach. W obu przypadkach tyle samo zaplacilem z tym, że ta wadliwa plomba byla w gabinecie nfz, ale i tak placilem prywatnie a te dobre plobmy w prywatnej kliniceOd czego zalezy kolor plomby i czy ostatecznie będzie ona widoczna? Skoro stosowaly te same metody czyli to utwardzanie laserem czy czyms tam. Nie znam się
#stomatologia #dentysta
  • 5
@kierowcaautobusuofficial: nie no ząb jest biały akurat i mysle ze to kwestia jakosci wykonania i umiejetnosci, bo dentystka przyjmuje na nfz jak i prywatnie, ale ktos obeznany musialby sie wypowiedziec. Przez to sie boje chodzic do dentysty wiedziac ze moze mi #!$%@? plombe
@Wartortle: od tego jakie umiejętności i jakie materiały posiada dentysta. Jak gabinet na NFZ, to pewnie mają jakieś stare, tanie gówno o kiepskich właściwościach estetycznych, na które z resztą dentysta nie zwraca zbyt dużej uwagi ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Ty musisz zaakceptować efekt końcowy, jak Ci się nie podoba to wróć i poproś o poprawę.
@SkrytyZolw: z mojego doświadczenia (tzn. empirycznie do tematu podchodząc - zęby własne) im mniej estetyczna odbudowa, tym na ogół również mniej trwała, bo jak ktoś kładł lachę na estetykę prawdopodobnie kładł również lachę na pozostałe aspekty
napiszę to jeszcze od drugiej strony dla jasności: nie znam ŻADNEGO stomatologa, który robiłby odbudowy wysokiej jakości=trwałości, które jednocześnie nie byłyby estetyczne