Wpis z mikrobloga

Do jakiego schroniska macie najwiekszy sentyment?

Ja osobiście uwielbiam murowaniec. Wchodzac tam rano, zawsze czuję ten błogi spokój. Uwielbiam tam przebywac, obserwujac innych turystów, tak samo milczących i napawam się ciszą.

Na drugim miejscu jest hala kondratowa. Latem to strasznie komercyjne miejsce, ale zimą, poza sezonem? Jest bosko, w otoczeniu gór.

Oczywiście schronisko w morskim oku tez jest super, ale smak przygody odbiera ilosc turystów, chociaz zdarzyło mi się tam byc gdy było kompletnie pusto.
A jak jest u was?
#gory #tatry
Pobierz
źródło: comment_1669220035o3Ag6AmPe3Q0YVeDY5c8E7.jpg
  • 10
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Do jakiego schroniska macie najwiekszy sentyment?


Zdecydowanie Ciapkowo w Gdyni. Adoptowalem stamtąd 2 koty, poza tym regularnie coś im wpłacam
@Noniusz: @aniaczy: ja też gdy pierwszy raz byłem w górach i opiekunowie powiedzieli mi, że na trasie wycieczki będzie schronisko myślałem, że będziemy oglądać jakieś zwierzęta w klatkach a tu stoi jakiś domek w lesie i można kupić jajecznicę w środku ¯\_(ツ)_/¯
@Czyste_Buty: Murowaniec z zewnątrz mi się bardzo podoba, taka chatka Gargamela. Ale w środku tak nowocześnie teraz po remontach, jakieś automaty na toalety, bankomaty, pizza. Bardziej jak hotel/restauracja w mieście niż schronisko.

Taki stary klimat schroniska najbardziej czuję w PTTK Jagodna w Górach Bystrzyckich (Sudety). Do tego mają wg mnie najlepsze jedzenie ze schronisk w PL. Tylko większych gór tam brakuje. A z tatrzańskich to chyba Dolina Pięciu Stawów i Hala
@Czyste_Buty: Z Tatrzańskich to zdecydowanie Roztoka, świetne schronisko z górskim klimatem, dobrą szamą i cudownym pokojem 1 osobowym w którym dane mi było kimać, gdy rzuciłem wszystko i pojechałem w Bie... tzn. w Tatry :) A poza tym to chyba Schron w Dolinie 5 Stawów, ze względu na otoczenie. Murowaniec to dla mnie Hotel nie schron, i jako pierwsze w Tatrach zlikwidowało spanie na glebie.
@Czyste_Buty: Kimałem raptem w trzech schroniskach, ale najchętniej wracam na Ornak. Zawsze mnie to miejsce uspokaja, spowalnia.

W ub. roku udało mi się nawet trafić na takie popołudnie, że w części restauracujnej było jakieś pięć osób. Mega klimat!
@Czyste_Buty: Trudno nie lubić Murowańca. Ja mam sentyment do wszystkich, największy do Kalatówek mimo że tam nigdy nie spałam, ale ile festiwali jazzowych i imprez tam było to moje ( ͡° ͜ʖ ͡°)