Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Nieustannie od wielu lat spływa mi po gardle płynna (przeźroczysta wydzielina o delikatnie białym zabarwieniu). Nos jest drożny, ale zwykle jedna dziurka jest jakby mniej drożna i tak naprzemiennie w zależności od dnia.
Jestem na etapie odczulania. Objawy alergiczne co prawda zmniejszyły się, ale wydzielina spływa jak „gęsta woda”.
Byłem u laryngologa, który stwierdził, że z zatokami wszystko w porządku. Nie ma zakażenia grzybiczego itp.
Przez to mam ciągle czerwone gardło (lekarz pytał, czy ono mnie boli, skoro jest takie podrażnione, to odpowiedziałem, że nie- bo tak rzeczywiście jest).
Biorę leki przeciwhistaminowe w tabletkach. Kiedyś używałem kropli na receptę, ale odpuściłem, bo bardzo podrażniały gardło.
Odczuwam też suchość w ustach, przez co zwykle jest też dziwny posmak i zapach…(jak to w internecie pięknie piszą- charakterystyczny dla alergika).
Myślę, że to nieżyt błony śluzowej nosa i jakieś zakażenie bakteryjne zatok (powikłanie niepodjętego leczenia/ zaniechania po latach?)- ale wymazy nic nie wykazały.

Zęby mam zdrowe, refluksu i zgagi nie mam.

Co robić? Bardzo mi to utrudnia życie i jestem tym już bardzo zmęczony.

#medycyna, #zdrowie, #uroda, #lekarz, #leki, #choroby

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #637e1b3e4bf3873cacebef4b
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: jonik
Roczny koszt utrzymania Anonimowych Mirko Wyznań wynosi 235zł. Wesprzyj projekt
  • 11
@AnonimoweMirkoWyznania: mam to samo od lat. Bylem o kilku laryngologow i w zasadzie kazdy powiedzial mi to samo - moze podac sterydy ale pomoga na krotko. I najlepiej jak sie do tego przyzwyczaję. Jeden zasigerowal odstawienie nabiału jeszcze.
ChrupiącyDyrektor: Przegrodę nosa mam prostą.
Nigdy nie płukałem zatok Irigasinem, ale skoro ta wydzielina jest tam nieustannie i spływa, to myślę, że pomogłoby max na 1 h po zastosowaniu.
Co do syklu nosowego (napisane jest o częstotliwości jego występowania i trwania w zależności od danej osoby). Czy jest to rzecz całkiem normalna i objaw zjawiska fizjologicznego, które występuje także u osób zdrowych?
Czy ktoś, kto się z tym zmaga (spływający śluz
@AnonimoweMirkoWyznania: mam podobnie. Lekarz mówi, że "taka moja uroda" xD U mnie jeszcze się nasila w okresie jesienno-zimowym, więc myślę że to może być katar tylni, ale nie wiem na ile to ma sens. Trochę się poprawiło odkąd zadbałam o nawilżenie powietrza wokół mnie, ale całkiem nie znikło. Poza tym przy wyjściu na dwór dbam o to, żeby czoło było zakryte. Większość przeziębień u mnie zaczyna się od bólu gardła właśnie
PlujacaAlpaka: @13czarnychkotow czy oprócz tej spływającej wydzieliny masz jeszcze jakieś inne objawy np. zmieniony kolorystycznie język na tylnej jego części?
Czy śluz jest bezwonny i przede wszystkim czy odczuwasz jakiś inny posmak przez to- mimo regularnej higieny jamy ustnej?
A jak przy schylaniu się? Zwiększa się ciśnienie w głowie i występują jakieś krótkotrwałe bóle? Ja jechałem na kroplach na receptę, które rzeczywiście pomagały i hamowały wydzielinę, ale tak podrażniały gardło i