Wpis z mikrobloga

#kredythipoteczny #kredyt #nieruchomosci
Od początku przyszłego roku planuję wydzielić pewną kwotę z budżetu, którą będę nadpłacać kredyt, chcę jednak upewnić się co do tych odsetek. Jak rozumiem, nadpłacając muszę najpierw opłacić odsetki wygenerowane od ostatniej raty. Czy to oznacza, że następna rata nadal będzie wynosiła tyle, ile do tej pory, ale część kapitałowa będzie większa o kwotę odsetek spłaconych przy nadpłacie? Jeśli źle to interpretuję, proszę o korektę.
Pobierz Fattek - #kredythipoteczny #kredyt #nieruchomosci
Od początku przyszłego roku planuj...
źródło: comment_1669200428nY0i4mW84qmkSjDy02SREt.jpg
  • 9
Od początku przyszłego roku planuję wydzielić pewną kwotę z budżetu, którą będę nadpłacać kredyt, chcę jednak upewnić się co do tych odsetek. Jak rozumiem, nadpłacając muszę najpierw opłacić odsetki wygenerowane od ostatniej raty. Czy to oznacza, że następna rata nadal będzie wynosiła tyle, ile do tej pory, ale część kapitałowa będzie większa o kwotę odsetek spłaconych przy nadpłacie? Jeśli źle to interpretuję, proszę o korektę.


@Fattek: W zależności od banku stosowane
@Fattek: Jak wyżej bardzo dobrze wyjaśnia marcpol i dzialkowiecnierolnik, to tylko wcześniejsza spłata części raty odsetkowej, a konkretnie odsetek naliczonych od ostatniej raty do nadpłaty. Najbliższa rata będzie niższa o te spłacone już odsetki (będą w niej tylko odsetki naliczone od nadpłaty do raty), więc warto to uwzględnić i zrobić teraz wyższą nadpłatę skoro rata będzie niższa :) Czyli inaczej mówiąc, nadpłacaj tyle kapitału ile planujesz a te 2039 zł potraktuj
@vertical: tak będę robił. Dodatkowa motywacja, że to początek kredytu, a ja zamierzam skracać okres kredytowania. Fajnie jest patrzeć, że te stosunkowo niewielkie nadpłaty tak znacznie skracają okres kredytowania. Wiadomo, że z czasem przestanie to być tak efektywne, ale i tak jest w pytę. :)