Wpis z mikrobloga

Mireczki moje kochane.
Przesyłam buziaczki dla wszystkich którzy wierzyli że uda się dojechać oszusta z olx.
Jak się okazuje nie tylko bystrzaki biorą się za oszustwa ale i idioci, na którego akurat ja trafiłem.
Link do wpisu (poprzednie linki w poprzednich wpisach):
Klik

Reasumując, sprawa trafiła do sądu gdzie lista oszukanych była dość pokaźna, oszust zbierał wpłaty na swoje konto, które jak się okazuje służy też do otrzymywania świadczenia z ZUS xD

Tym samym oddając sprawę do komornika nałożył on zajęcie na świadczenie i prawdopodobnie od przyszłego miesiąca będzie ściągał komornik kasę.

Nie wspominając że dłużnik dostał też 10 msc odsiadki co akurat powinno być zamienione na jakieś prace społeczne ale no nic takie mamy prawo i musimy z tym żyć.

Będzie #niepopularnaopinia ale organy od Policji przez nawet kontakt z #olx czy sądem, stanęły na wysokości zadania, jak kasę będę miał na koncie to ostatecznie wrzucę wpis z finałem aczkolwiek zdaje się to tylko kwestią czasu.

Z tego tytułu robię #rozdajo i spośród plusujących wylosuję kogoś kto zamówi sobie jedzenie z dostawą do kwoty 60zł z #pysznepl za które ja zapłacę blikiem.
Zielonki jak chcą brać udział to niech dojrzeją do czasu otrzymania kasy bo będzie kolejne rozdajo ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#oszukujo #bekazpodludzi
Pobierz Odwrocuawiacz - Mireczki moje kochane.
Przesyłam buziaczki dla wszystkich którzy wie...
źródło: comment_16691281037Jh8VoAiBHPwZI8RoTRtiY.jpg
  • 65
młodziutki i ciaśniutki


@Odwrocuawiacz: XD skąd y wy bierzecie te wyobrażenia o ruchaniu tych wszystkich ludzi w więzieniu XDXD 10 miesięcy to chłop napisze podanie o odbywanie kary w domu i elo xd ewentualnie pojedzie na ośrodek półotwarty i będzie jak na wakacjach xd
@Odwrocuawiacz: komornik zajął wierzytelności, a ty się już cieszysz, że coś z tego będzie.
Sorry ale jesteś naiwny, i to dość głupio wręcz naiwny. To jeszcze nic nie znaczy.
Cieszysz się jak komornik robi przelew, nie wcześniej
@lublinmk: szkoda że nie śledzisz tego co piszę od samego początku ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Nie chce mi się w kółko pisać tego samego.
Każdy postęp w sprawie był zawsze krytykowany takimi wpisami jak twój, a ja mam bekę za każdym razem bo zawsze jak się taki wpis pojawia to za chwilę idzie krok dalej więc czekam ma przelew :)

To samo było ze sprawą z byłym
@Odwrocuawiacz: To będzie duże szczęście, jeżeli egzekucja okaże się skuteczna. Nie zdziwiłbym się, gdyby ktoś Cię już ubiegł i okaże się, że wystąpił na tym świadczeniu z zus zbieg postępowań. Jeżeli nie to jest też ryzyko, że pobiera minimalną emeryturę.
@kacus: bank z moich odczuć był bardzo zaangażowany w pomoc, z tego co otrzymałem informacje to próbowali zablokować przelew co się finalnie nie udało (pewnie nawet nie istnieje narzędzie do tego) i w moim imieniu złożyli reklamację do banku odbiorcy co oczywiście nawet nie dawałem cienia szansy że się uda natomiast miło że spróbowali chociaż pomóc bo mogli odpisać że "panie zrobiłeś przelew to twój problem"
Starali się, zrobili coś w
@Odwrocuawiacz: No tak, 25 lat to renta ewentualnie. Jak do pracy to taki margines na czarno lub na minimalną (i pod stołem resztę). Jeżeli ma więcej spraw to będzie próbował lawirowac całe życie :). Piszę z autopsji, bo pracuję w kancelarii, gdybyś potrzebował porady to pisz na priv.
@Smartek: dzięki.
Na razie najbardziej się cieszę że moja sprawa z 2019 się zakończyła i ma niej jestem mocno na plus, a już miałem chwile zwątpienia że nic z tego, a jednak się udało.
Tym bardziej chciałem odpuścić bo w zasadzie nadal współpracuję z byłym pracodawcą (branża motoryzacyjna więc zdarza się że zamawiamy części przez nich) no a nawet jak sprzedawałem jedno z aut to pracownik byłego pracodawcy chciał jako salon
@Odwrocuawiacz: a starałeś się sprawdzić legitność konta faceta co kupowałeś? Ja trochę handluje na olx i np. jak widzę, że konto dosyć świeże, cena za przedmiot lepsza niż bardzo dobra, koleś zgadza się tylko na przelew i wsyzstko tak żebyt kolorowo wygląda to nie ma bata musi być scam. A że mam ustawione obserwowanie różnych przedmiotów to ciągle widzę jak np. Wrzucają identyczne ogłoszenia z różnych kont. A przede wszystkim na
@FarGO: generalnie zawsze tak robię, kupuję sporo maneli ale tamtego razu coś zawiodło i została uśpiona czujność, nie ma wytłumaczenia głupota i tyle.
Sam ostrzegam często innych a dałem się nabrać, mój były kierownik wysłał iphona do nigerii xD i też gość ogólnie mega komputerowiec i obyty w scam akcjach, zobaczył podbity kwitek z nr konta i wysłał towar bez czekania na zaksięgowanie.