Wpis z mikrobloga

Chciałam sobie wyjątkowo zamówić obiad, wybrałam jakieś zwykłe bistro z domowym jedzeniem, no ale chyba jednak sobie sama ugotuję ( ͡° ʖ̯ ͡°) Fakt, pierogi wyglądają super smakowicie, ale dla dwóch osób to już się robi konkretna kwota, 62 zł za 20 pierogów ruskich, to jest trochę absurd.

Żeby nie było - ja totalnie rozumiem, że nie da się utrzymać cen, które były w 2019-2020 roku. Mamy inflację, wszystko drożeje, w tym ogrzewanie, leasingi, trzeba też trochę więcej zapłacić pracownikom niż kiedyś. No i uczciwie trzeba przyznać, że porcja gotowych pierogów w Żabce też podrożała.

Chociaż może te ceny to nic niezwykłego? W sumie jak idę na miasto, to widzę, że restauracje nadal są pełne. Taka Bułka z Masłem zaczęła wołać 38 zł za śniadanie po amerykańsku i jakoś nie stracili na popularności ¯\_(ツ)_/¯

#jedzenie71 #wroclaw
a.....a - Chciałam sobie wyjątkowo zamówić obiad, wybrałam jakieś zwykłe bistro z dom...

źródło: comment_1669118200IozaSXbEIBL1jocibxnwJP.jpg

Pobierz
  • 64
  • Odpowiedz
@KaWuSia89: wiem ze Szwajcaria jest bardzo zróżnicowana w kwesti zarobków ale jeśli możesz powiedzieć to ile mniej więcej trzeba mieć dochodu aby żyć na spoko poziomie? Myślę coraz poważniej nad przeprowadzką ale nie wiem czy jest sens pakowac się za troche większe pieniądze niz mam tutaj, a wydawac znacznie więcej na zycie niz w Finlandii.
  • Odpowiedz
Restaurator dostanie z tego nieco ponad 60% (8% VAT, 30% prowizji dla wolta). Czyli dostaje 18-19zl za porcję 10 pierogów. Dużo? Ja 6 sztuk sprzedaję za 11zl netto, a jestem świadom na 100% że taniej u mnie w mieście nie znajdziesz.
  • Odpowiedz