Wpis z mikrobloga

Chciałam sobie wyjątkowo zamówić obiad, wybrałam jakieś zwykłe bistro z domowym jedzeniem, no ale chyba jednak sobie sama ugotuję ( ͡° ʖ̯ ͡°) Fakt, pierogi wyglądają super smakowicie, ale dla dwóch osób to już się robi konkretna kwota, 62 zł za 20 pierogów ruskich, to jest trochę absurd.

Żeby nie było - ja totalnie rozumiem, że nie da się utrzymać cen, które były w 2019-2020 roku. Mamy inflację, wszystko drożeje, w tym ogrzewanie, leasingi, trzeba też trochę więcej zapłacić pracownikom niż kiedyś. No i uczciwie trzeba przyznać, że porcja gotowych pierogów w Żabce też podrożała.

Chociaż może te ceny to nic niezwykłego? W sumie jak idę na miasto, to widzę, że restauracje nadal są pełne. Taka Bułka z Masłem zaczęła wołać 38 zł za śniadanie po amerykańsku i jakoś nie stracili na popularności ¯\_(ツ)_/¯

#jedzenie71 #wroclaw
a.....a - Chciałam sobie wyjątkowo zamówić obiad, wybrałam jakieś zwykłe bistro z dom...

źródło: comment_1669118200IozaSXbEIBL1jocibxnwJP.jpg

Pobierz
  • 64
@jw133718: Czy ja wiem czy więcej #!$%@?? Można spokojnie kupić garmażeryjne i samemu sobie podsmażyć. Za kilo zapłacisz mniej za tą jedną porcję z posta. Szarpanej wieprzowiny na kilogramy jeszcze nie widziałem.
Poza tym znam ludzi którzy uwielbiają te pierogi robić i jak się za to biorą to idą jak szaleni i trzymają to potem zamrożone.

Z szarapaną wieprzowiną masz ten problem, że to trwa długo. Trzeba pilnować plus nie opłaca
@austra: a ostatnio byłem w barze mlecznym we wrocku i za lujską nalewkę pomidorówki, schabowego (ale też konkret a nie kotlecik), ziemniaki, cały kubek surówki i kompocik z 24 pln zapłaciłem. I dalej się utrzymują.
@austra: Ładne ceny, nawet jak dla kogoś obrzydliwe jest kupowanie gotowych pierogów czy placków ziemniaczanych w marketach, to takie rzeczy można przygotować samemu mając minimalne umiejętności i bez konieczności stania przez pół dnia w kuchni.