Wpis z mikrobloga

#tldr - zapłaciłem 2k z 3,5k za ułożenie kostki brukowej pod blaszaka, ekipa ułożyła tylko krawężniki, zrobiła to zupełnie krzywo, dodatkowo ichniejszy beton następnego dnia zrobił się piaskiem. Prosiłem o poprawienie wielokrotnie, mówili, że przyjadą i nie pojawiają się od maja.

Czy ktoś wie, orientuje się do jakiego sądu (rejonowy?) trzeba zgłosić pozew budowlany? Jakie dokumenty są potrzebne itp.? Szukam w sieci informacji ale nie ma ich za bardzo, są niejasne i niezrozumiałe dla mnie. ( ͡° ʖ̯ ͡°)

#prawo #budownictwo
Bajojajoo - #tldr - zapłaciłem 2k z 3,5k za ułożenie kostki brukowej pod blaszaka, ek...

źródło: comment_16690315293Eu0QHVteTZl0TUL4LCY8w.jpg

Pobierz
  • 9
  • Odpowiedz
@Bajojajoo: sąd rejonowy właściwy dla pozywanego.
niemniej, przy tych kwotach, to chyba Ci się nie opłaci.
nie zrobią Ci tego, a jeszcze wydasz na rozprawę. jak postraszenie pismami od prawnika nie poskutkuje, to nie wiem czy coś zyskasz (czy tam odzyskasz) jeśli go pozwiesz.
  • Odpowiedz
@rozowatoxa: Samemu chce zgłosić, mam dosłownie wszystko jak na tacy podane ich kłamstwa, ich potwierdzenia złej roboty itp itd, do tego prawnikiem jest osoba spokrewniona. Być może bym odpuścił gdyby jeszcze mnie nie wybluzgał.

@mentari: Oszust to J.B Invest Jakub Bajer NIP 7312053441 ( ͡
  • Odpowiedz
Szukam w sieci informacji ale nie ma ich za bardzo, są niejasne i niezrozumiałe dla mnie. ( ͡° ʖ̯ ͡°)


@Bajojajoo: po to istnieją prawnicy, tym bardziej sam się za to nie bierz bo po prostu przegrasz jak nie ogarniesz. Natomiast wydaje mi się, że prowadzenie sprawy o takim WPS będzie kosztowało więcej niż to warte, bo nikt Ci tego po minimalnych nie będzie prowadził.
  • Odpowiedz
@Bajojajoo: pozew z powództwa cywilnego, najem prawnika ityle może zakończyć się przed rozprawą. Natomiast sąd może uznać że wykonawcy należy się zapłata za cześć prac które wykonał dobrze ale tu wiele zależy od tego czy adwokat jest kumaty
  • Odpowiedz