Wpis z mikrobloga

@saakaszi: A nowe pokolenie chce jezdzic do pracy autobusem a na wakacje na Malediwy. Jak widze starszych (ale mlodszych tez troche jest, ja sam taki bylem, ale sie szybko ogarnalem) pakujacych setki tysiecy w auto, ktorym zrobia 10k km rocznie, to sie zastanawiam, ze musza byc w #!$%@? bigaci (ale wiem, ze nie sa).
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 6
@saakaszi: co oni tak bronią tego #!$%@? czy po prostu boli ich dupa że oni tracili młodość na byciu pół niewolnikiem a teraz ludzie walczą o swoje

@SpaceMonkey:

Jest dokładnie tak jak piszesz. Jak ty byś się czuł gdyby się ktoś uświadamiał ze się dałeś ruchac przez x lat?
  • Odpowiedz
ciężka i długa praca była determinantą sukcesu, niewolnicy byliby miliarderami.


@saakaszi: bo ludzie są głupi i dosłownie interpretują takie powiedzenia. To, że ktoś pracował ciężko nie znaczy, że równocześnie nie pracował mądrze. Jeśli mamy gościa, który po zmianie 8h w fabryce tryharduje i uczy się po godzinach programowania tak, że po 2 latach zmienia branżę i po 5 latach zarabia po 15k to najlepiej pokazuje, że ciężka praca po 16h
  • Odpowiedz
@blackmilk: no tak, bo wszyscy którzy pracowali po 16 godzin, wypruwali sobie żyły dla jakiejś firmy, robili nadgodziny "bo zostaną docenieni", dorobili się aut premium i domku pod Warszawą. Zupełnie nie okazało się, że cwaniaki-wyzyskiwacze na garbach spracowanych robotników pobudowali wille nie robiąc prawie nic poza "posiadaniem" i "organizowaniem pracy", które polegało na wypiciu wódki z kim trzeba i dogadaniu ze szwagrem co ma w urzędzie układy.

Młodzi ludzie to
  • Odpowiedz
@TrochePowagi: widzisz tylko ciemną stronę. Ci co robili po 16h nabrali też skila, a że nie są niewolnikami to mogli zmenić pracę na lepiej płatną a nie jęczeć i truć dupy w gównoportalach o tym, że są niewolnikami bo zarabiają najniższą krajową, gówno sobą reprezentując i robiąc po 8h przez 5 dni w tygodni. Młodzi ludzie nic nie zauważyli, tylko gównomedia typu tiktok i instagram narysował im taki obraz, że
  • Odpowiedz
@saakaszi: Chciałbym kiedyś zobaczyć wyliczenia jaki zysk na każdym rodzaju pracownika ma przedsiębiorca z podziałem na branże. Zawsze gdy widzę takie wynurzenia wiem że kogos boli że młody nie robi nadgodzin bo on ma z jego pracy znacznie więcej niż młody więc bez jego ekstra wysiłku "ciemiężca" odczuwa "obfitość braku" #pdk. Nie jest tajemnicą struktura własnościowa naszej gospodarki (większość to kapitał zagraniczny). W prezentacjach w korpo, nasz
  • Odpowiedz
@blackmilk: no tak średnio bym powiedział, bo ja należę do tego grona, które faktycznie miało na siebie pomysł, faktycznie pracowałem po 16 godzin i jestem daleko od narzekania, ale też zmagam się z różnymi nieprzyjemnymi skutkami tej decyzji. I nie ukrywam, że istnieją i nie każdy będzie uważał, że warto.

Ze zdjęciem za Porshe też nie jest taka prosta sprawa, bo chyba ani mi ani Tobie nikt takich dealów nie
  • Odpowiedz