Wpis z mikrobloga

@taki_tam_ktos: Przy modzie na deprecjonowanie osiągnięć II RP, łątwo zapomina się jaki był punkt startowy.

Warto sobie czasem uświadomić jak bardzo zniszczonym materialnie i demograficznie przez I WŚ była Polska - te straty jakoś zatarły się w społecznej pamięci, zepchnięte w cień przez odzyskanie upragnionej niepodległości, bądź przygniecione ciężarem strat drugowojennych.

Świetna robota miras
  • Odpowiedz
Warto sobie czasem uświadomić jak bardzo zniszczonym materialnie i demograficznie przez I WŚ była Polska - te straty jakoś zatarły się w społecznej pamięci, zepchnięte w cień przez odzyskanie upragnionej niepodległości, bądź przygniecione ciężarem strat drugowojennych.


@Dr_Killjoy: Sam pochodzę z opisywanych okolic, w zasadzie sporą część tych miejscowości znam na wylot. Babka urodzona w 1940 często wspomina jaka tu bieda była przed wojną i zaraz po wojnie (II WŚ). Już
  • Odpowiedz