Wpis z mikrobloga

Dopiero co zaczynam badać temat ale już natrafiłem na pierwszą przeszkodę i potencjalne rozwiązanie, ale nie wiem jak to właśnie wygląda w praktyce apropos czarnego prochu. Gdzieś wyczytałem, że legalnie bez papierów można zdobyć proch jak ktoś na strzelnicy użyczy? Prawda to jest i jeśli tak to jak to w praktyce wygląda? To musi być znajomy czy ludzie ze strzelnicy i jak chętnie takie coś mogą zrobić?
#czarnyproch #bron #strzelectwo #strzelnica
  • 15
@j38acpls: prochu nie można legalnie odkupić od osoby bez koncesji, wiadomo kasa dla państwa. Dlatego nazywa "proch" wylatuje gdy mówimy o kupnie. Proch dostajesz jako prezent, co jest legalne. Możesz kupić pojemnik na proch a zawartość dostać w prezencie i będzie już legalnie, pytaj na grupach o "kawior" a ktoś się odezwie, ale nie wszędzie można.
@j38acpls: 1. Grupki na fb, mogę dać namiary i wyjaśnić co i jak. 2. Co z oczu to z serca. No i jest o dziwo legalne jeśli ładunek nie ma powyżej 20 kg, wtedy musi być auto pancerne. Jednak nie ma regulacji do formy transportu. Więc nie robisz problemu sobie albo państwo a jak już to firmie przewozowej.
@j38acpls: a zasady grupek trzeba dokładnie czytać bo nie każda pozwala, słowo "kupie" "sprzedam" itd są zakazane bo facebook banuje, możesz "prosić" albo "chcieć dostać" itd najpopularniejsza nazwa na proch to"kawior" albo jak kupujesz Vesuwit to mówisz że czeski itd. Są trzy głównie rodzaje: szwajcarski (bardzo drogi i trudno dostępny +/-700 kg), "loch" czyli gówno ale wciskają że dobry i jakoś z 400 dasz, no i klasyka... Czeski aka. Vesuwit. Około
@Gialliard: wchodzisz na grupe typu strzelectwo czarnoprochowe. piszesz co sobie kupiles i gdzie mieszkasz i ze szukasz kogos z kim mozna by postrzelac w okolicy kto nauczy cie obslugi itp. na koncu dodajesz "nie mam ekb." by kazdy madrzejszy rozumial o co chodzi.

umawiasz sie z jakims lokalsem na priv i mowisz wtedy wprost ze potrzebujesz proszek i odpalisz paragon+50zl za to ze ktos podjedzie do sklepu zrobic ci zakupy.

nie
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@j38acpls: chciałem powiedzieć, że nie bawię się w hasła i odzewy, nigdy nie brałem "prezentu" 2 razy od tego samego "kolegi" a wywaliłem z 10kg prochu bez ekb, to naprawdę nic trudnego