Wpis z mikrobloga

Co się dzisiaj dzieje na wykoppl, skąd taki wzrost antyukrainskiej narracji - i to szeroko plusowany i wykopywany?
https://www.wykop.pl/link/6909613/melnyk-we-wladzach-ukrainy-polski-rzad-zaskoczony-cios-w-serce-rodzin-wolynia/
^ Tutaj akurat akcja z melnykiem który jest absolutnym klaunem też mi się mało podoba, ale reszta komentarzy to idealna ruska narracja o przesiedleńczych hordach z ukrainy które uwielbiają mordować polaków xD
https://www.wykop.pl/link/6908787/szef-najwiekszej-firmy-energetycznej-wzywa-ukraincow-do-opuszczenia-kraju/
^ A w tym mamy dokładnie to samo.

W samych tych dwóch znaleziskach jest więcej szamba niż widziałem na wykopie przez ostatnie dwa tygodnie, czyżby orki zwiększyły fundusze na psyop z okazji nadchodzącej zimy?
#ukraina #polityka
  • 15
@LamaEffect: Bo siedzisz sobie w bańce na mirko na tagu #ukraina gdzie wszyscy mające inne poglądy to onuce a w znaleziskach to wygląda trochę inaczej. Od dawna zauważyłem, że w znaleziskach znajdziesz więcej antyukraińskich komentarzy, bo po prostu większy przekrój ludzi je przegląda niż mirko. Zresztą gdzie tu mowa o trollach w znaleziskach jak komenty piszą normalni ludzie i jest mało stosunkowo minusów?
@LamaEffect:

1. Z powodu ruskich na nasze terytorium spadła ukraińska rakieta zabijając 2 Polaków. Nikt do Ukrainy nie ma pretensji, bo to wina kacapów, ale prezydent Ukrainy nie przeprosi bo nie.

2. Wiceministrem MSZ Ukrainy zostaje banderowiec Melnyk, który już od pierwszego dnia urzędowania znowu zaczyna atakować Polskę. Wspomnianego wiceministra nadał mu prezydent czy tam rząd Ukrainy

^^^proszę, masz 2 główne powody, przez które obserwujesz skok antyukraińskich nastrojów na wykopie. Do
@LamaEffect: Ja to mam wrażenie, że po prostu dyskusja na temat stricte działań wojennych już mało kogo obchodzą, bo nie jest to tak emocjonujące jak na początku albo jak przy charkowskiej kontrofensywie. A że wykopki kochają afery to dużo bardziej ich kręci walka pro ukraińskich i pro rosyjskich ludzików. Widać to chociażby po tym jak się skończyła dyskusja na około geopolityczne tematy - wojenka fanów bartosiaka, wolakiego, wojczala itp. No i