Wpis z mikrobloga

@jeshu: Duże drapaki, by mógł się na nich cały przeciągnąć, regularnie się z kotem bawić, aby nie przytył i jakieś spokojne miejsce w pomieszczeniu, gdzie niepokojony może obserwować, najlepiej wyżej, poza zasięgiem dzieci i innych. No i jakieś poidełko-fontanna fajna sprawa.
@jeshu: @Sandrinia: dziękuję za wywołanie do tablicy, tak, grupa na fb, którą polecam to „Koty i wszystko o nich” :)

a co do pozostałych kwestii już tu poruszonych:

1. weterynarz nie jest zwierzęcym dietetykiem, więc nie warto ślepo ufać mu co do kwestii żywienia. kota karmimy wysokomięsną karmą mokrą bez zbóż i innych zbędnych dodatków, na wspomnianej przeze mnie grupie są listy polecanych karm dobrej jakości. i kota do momentu
@wszystko_wiem: nie chodzi o to, żeby tylko smakowało, ale żeby przy tym nie szkodziło. a surowe, niesuplementowane mięso, poza przypadkiem w którym dałbyś kotu całą tuszkę, owszem, szkodzi. po twoim stosunku widzę, że twojego zdania raczej niestety nie zmienię, ale może przynajmniej autor wpisu dzięki mojemu komentarzowi będzie mógł odpowiedzialnie zająć się swoim zwierzakiem, bo skoro zainteresował się tematem, to chyba do tego właśnie dąży
@jeshu: kup sobie mały spryskiwacz do kwiatków i jak będzie np. drapała meble albo próbowała jeść rośliny, to jej psikaj po pysiu czystą wodą. Niegroźne dla kota, a niezwykle skuteczne ( ͡° ͜ʖ ͡°) No chyba, że trafi Ci się dziwny kot, któremu woda nie przeszkadza.

Nie pozwalaj się drapać, to z czasem nauczy się zabawy ze schowanymi pazurkami.

Przyzwyczajaj od najmłodszych lat do czesania, żebyś potem
@black-kitsune: Daj znać jeszcze jak koty i szelki z smyczą? Można to opanować? Chcemy aby to był kot niewychodzący, jak już to czasem do ogrodu, ale w kontrolowanych warunkach. Praktykować czy jednak nie?
@jeshu: moja kotka bardzo lubi spacery na smyczy, choć nauczenie jej tego wymagało dużo cierpliwości xD No i uwielbia wyjazdy na działkę. Za to drugi kot się boi na zewnątrz.

Aczkolwiek zdawaj sobie sprawę z tego, że koci spacer, to tak 80% stania, a 20% chodzenia ( ͡° ͜ʖ ͡°)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@jeshu: jak zamierzasz wyprowadzać kota, to zainteresuj się związanymi z tym zagrożeniami. Prawdopodobnie będzie trzeba w miarę regularnie badać kał i dostosować częstotliwość odrobaczania do wyników tych badań. Niektórzy po prostu częściej odrobaczają (w ciemno, bez sprawdzania czy trzeba), ale moja wetka odradzała, bo nie jest to obojętne dla organizmu. Oprócz tego pewnie dodatkowe szczepienia, ale już nie pamiętam dokładnie jakie, bo odpuściłem wychodzenie. Wolę mieć zdrowego kota domowego, niż potem