Wpis z mikrobloga

Przypomniała mi się ostra dyskusja jak byłem w klubie, generalnie przesiedzieliśmy tam od nocy do nocy prawie i w pewnym momencie była stypa, więc zarzuciłem pytaniem co sądzą o nieprzepuszczeniu ludzi z Białorusi na granicy.

Nie wiedziałem ze rozpętam tym pytaniem potyczkę w której sam odpierałem ataki całej piątki która sądziła że trzeba było ich wpuścić i im pomóc, nie zważając na konsekwencje, brak dokumentów tożsamości z ich strony, zasłanianiem się małymi dziećmi itd.

Zrobili ze mnie generalnie rasistę, bez serca i uczuć, bo chcę się czuć bezpiecznie w swoim kraju wiedząc kogo goszczę i w jakim celu, mimo że im podkreślałem cały czas, że jestem mega tolerancyjny i na przykład w przypadku Ukrainy, nie mam z tym problemu a wręcz przeciwnie, bo niektórym osobom pomogłem które przyjechały z tego #!$%@? który się tam wyrabia teraz.

A Wy jakie macie zdanie na ten temat? Jestem mega ciekawy Waszego zdania, zapraszam do dyskusji B)

#wojna #granica #bialorus #wojskopolskie
herripotta - Przypomniała mi się ostra dyskusja jak byłem w klubie, generalnie przesi...

źródło: comment_1668787377ExrTHbfC3ThhbvB1Q7usfH.jpg

Pobierz
  • 19
Generalnie myślałem że nie usiedzę, bo z tej piątki osób, czwórka wymieniała się ze mną argumentami, a piąta to była podpita baba która chciała być fajna i tylko przytakiwała na na argumenty jednego typka nie wymieniając przy tym swojego spostrzeżenia. Gdyby nie była babą, to chyba już bym jej nelsona zakładał normalnie
@herripotta: Opowiedziałbym krótko swoją historię na ten temat, gdzie też byłem przeciwny, kłóciłem się z ludźmi zarówno w internecie, jak i na żywo, że to wszystko ustawka Łukaszenki, a że tego nie widzą i są jego pożytecznymi idiotami, ale nie dawali mi żadnej szansy na konkretne wyjaśnienie mojego punktu widzenia, bo od razu wyskoczyli mi z moralnością i tym, że powinienem się wstydzić bycia chrześcijaninem. No, ale trudno. Potem wyszło to
@wypychacztlenu: Nie wyobrażam sobie u nas stanu wojennego, znaczy się, ja bym bez wahania bronił kraju nawet gdybym miał być pierwszy do odstrzału, z drugiej strony chciałbym żeby moja rodzina była bezpieczna i mam nadzieje ze znalazłoby się takie Państwo które by przygarnęło moich bliskich.
@herripotta: Cała ta wojna między Ukrainą a Rosją to #!$%@? akcja. Że przez jednego psychola zginęło tyle ludzi, dzieci. Niewyobrażalne jest to, że u nas życie sobie leci sobie swoją drogą, a obok prawie już rok #!$%@? się kongo które nie ma końca.
@multypa: Mi zależy przede wszystkim na aktywnym braniu udziału młodych ludzi w wyborach. Powiewa mi to, kto jak myśli lub na kogo zagłosuje, dużo osób młodych nie ma nawet podstawowej wiedzy co do polityki bądź nawet nie wie co się u nas dzieje w kraju. Każdy głosuje tak jak mu odpowiada i co bardziej do niego przemawia, ale przez słaba frekwencję młodej społeczności potem jest narzekanie, marudzenie i jechanie po partii.
@multypa: Szanuje czyjeś zdanie, nawet gdyby było totalnie odmienne od mojego. Debata w klubie na temat osób z Białorusi przerodziła się w spore emocje, wymianę argumentów, brak zgodności mojej z ich zdaniem, ale na końcu zbiłem wszystkim piątkę i podziękowałem za rozmowę