Wpis z mikrobloga

Dlaczego Chrome zżera mi dysk D:, lagując przy tym niemiłosiernie, zamiast systemowego C:, na którym to jest zainstalowany? ()

Efektem lagów jest pewnie to, iż D: to jest HDD, natomiast systemowy C: to SSD, więc zakładam że gdyby Chrome używał C:, wtedy lagów by nie było..
Jeszcze bym rozumiał, gdyby na C: miejsca brakowało i Chrome szukałby dla siebie miejsca xD jednak 90GB to chyba wystarczająca rezerwa? xD

Co to mogą się za operacje odbywać na D:? gdzie mogę to sprawdzić i zmienić lokalizację tych operacji na C:?

#komputery #chrome #firefox #webdev #przegladarki
#informatyka #it #pytaniedoeksperta
Marcinnx - Dlaczego Chrome zżera mi dysk D:, lagując przy tym niemiłosiernie, zamiast...

źródło: comment_1668773503JAGIPjLylTNP7pxG7SXmmB.jpg

Pobierz
  • 18
@Marcinnx: Proces Monitor. W filtrze ustawiasz, żeby łapało działania z procesu o nazwie chrome.exe. Odpalasz przeglądarkę i czekasz chwilę aż się lista wypełni wpisami. A potem powodzenia w znalezieniu powodu. Od razu możesz pominąć działania na rejestrze.
@Koralnicov: nie sądzę bym to zmieniał, więc powinien być w standardowym miejscu, czyli C > users > AppData... itd ( ͡° ͜ʖ ͡°)

https://www.simplehelp.net/2010/11/16/how-to-change-the-google-chrome-cache-location/
zresztą sprawdzałem już jak zmienić lokalizację Cache (żeby ustawić na C:), jednak według tej strony trzeba coś w rejestrze dopisać, a póki nie jest dopisane, to powinna być standardowa lokalizacja, więc nie ruszałem..
Marcinnx - @Koralnicov: nie sądzę bym to zmieniał, więc powinien być w standardowym m...

źródło: comment_1668776219cpjUrjBXKIkNVkgA5hJDWj.jpg

Pobierz
@tamagotchi: tak też myślałem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
zastanawiałem się tylko czy nie zostawić jeszcze trochę na D: na wszelki wypadek.. xD
no ale zobaczymy, może Windows całego dysku C: mi nie zeżre xDDD

@walenty-merkel: nie powiem, abym miał porządek na dysku C: ( ͡° ͜ʖ ͡°)
jednak wciąż 90GB wolnego miejsca się tam znajdzie, co myślę powinno być wystarczające ( ͡º ͜ʖ͡º)

anyway, wydaje mi się że już Mireczek tamagotchi znalazł powyżej rozwiązanie, zobaczymy..
to jak to optymalnie ustawić w takim razie przy Win11?


@Marcinnx: Zostawić tak jak jest. Niektóre programy, sterowniki, jeżeli jest coś przestawione w pliku wymiany, to potrafią crashować, a nawet wywalić bluescreena. Nie jest to wina Windowsa, a programów, które nie potrafią przeliczać rozmiaru pliku/-ów wymiany.

Pytanie brzmi natomiast ile masz ramu? Bo mi to wygląda ewidentnie jakby chrome robił po prostu miejsce w RAMie dla innych programów (czyli działa poprawnie).