Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
#mikrokoksy
#silownia
Mam problem z zakresem ruchu w barku w zwykłym OHP sztanga, powoduje u mnie bóle i kontuzje, robię więc wyciskanie hantami siedząc ale ciężko mi coś dokładać w tym ćwiczeniu, czy dobrą decyzją będzie wymiana tych hantli na sztangę w wyciskaniu siedząc?
  • 6
@Narvo_: Wyciskań nawet sztangę 10kg albo 2kg albo rurke PCV - ale naucz się poprawnego ruchu w OHP. Samo ćwiczenie powinno być terapeutyczne na barki w pełnym zakresie i pewnie te patologie tylko pogłębiasz robiąc większym ciężarem hantlami, zapewne w mocno ograniczonym zakresie. Inna opcja jest przerzucenie się na mocny incline sztanga/hantlami w pełnym zakresie ruchu - niektóre osoby dużo lepiej ogarniają ruch i są w stanie swobodniej dokładać ciężaru, a
@Narvo_:
Temat bólu barku niestety ostatnio przerabiałem, więc się wypowiem.
U mnie przyczyna była taka, że kiedyś miałem złamany obojczyk przez co mam ograniczony ruch w stawie barkowym. To powodowało ucisk i stan zapalny przy ćwiczeniach takich jak OHP, podciąganie, ściąganie drążka itp. Rozwiązanie - hantle i chwyt neutralny - jak ręką odjął :)
Innym powodem mogą być spięte mięśnie najszersze grzbietu - poroluj je i dobrze porozciągaj przed treningiem.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Xinnoth: sam ruch wiem jak powinien wyglądać poprawnie, tylko problem w tym że w końcowej fazie ruchu na górze brakuje mi jakby wyprostu ramienia do tyłu
@Narvo_: Moje chyba wszystkie problemy z barkami naprawiłem z gumami - spróbuj sobie progresować z band shoulders dislocations/pullaparts no i rotacyjne facepulle.