Wpis z mikrobloga

Mirki i Mirabelki, jakie wg was jest najlepsze miasto pod Poznaniem do zamieszkania? Jakie za i przeciw? Najbardziej chodzi i przystępna cene mieszkań, dobry dojazd do Poznania (zarówno autem jak i komunikacją miejską lub pociągiem). Widzę że ceny mieszkań w miastach pod Poznaniem są względnie jeszcze tanie i dużo się tego u was budujemy. Zwracałem uwagę na #srodawielkopolska #kornik #srem no i jak się Poznań rozwija wg was w stosunku do innych miast w Polsce?
#poznan
  • 34
@Panbuszek: Północne i północno-zachodnie regiony - bardzo ładne zielone i pagórkowate, więcej natury i lasów a równocześnie masz od razu trasę S11 i A2. Gdybyś chciał kiedyś łączyć formy dojazdu to może na PeSTkę dałbyś radę dojeżdżać samochodem :)

#!$%@?, stoi w miejscu, nic tu się nie buduje ani nie rośnie.


@Adams_GA: A tam biadolenie :P Mieszkałem 7-8 lat w Poznaniu i wspominam super, gdybym miał mieszkać w Polsce w
@kuraku Brak tras wylotowych przez to że jest ta linia kolejowa od północy chyba. Znam dobrze te regiony i domyślam się że dziś ruch wręcz gęstszy a już dawniej nie pakowałbym się tam samochodem tak w typowych godzinach dojazdów/powrotów. Dlatego mu sugeruje ze na Pestkę :)

Wszystko zależy gdzie do Poznania, skoro praca zdalna to docelowo może tylko raz po raz w optymalnych godzinach. Mi się po prostu północne tereny Poznania podobały
A tam biadolenie :P Mieszkałem 7-8 lat w Poznaniu i wspominam super, gdybym miał mieszkać w Polsce w mieście/aglomeracji to tylko Poznań :)


@Saeglopur: nie biadolenie, tylko rzeczywistość. To że fajnie się mieszka nie znaczy, że nie jest to zadupie ekonomiczne i społeczne. Takie miasta jak Gdańsk, Wrocław, nie mówiąc już o Warszawie biją Poznań na głowę atrakcjami dla mieszkańców, zabytkami, a także zarobkami i miejscami pracy. Ile np. zagranicznych korpo
@Adams_GA Wrocław, Kraków - strasznie zagęszczone, masa ludzi, koszmarny ruch samochodowy, w Krakowie LATEM pierwszy raz w życiu widziałem faktycznie smog - wracając do miasta :O W życiu nie mógłbym w takim burdelu mieszkać.
Warszawę pomijam bo to sztuczne miasto dla karierowiczów pośród pół na wschodzie ;D Dla mnie to właśnie tam nie ma NIC a nie w Poznaniu.

@Panbuszek pyta o miejsca do życia zakładam że dobrego a nie skupiska korpo
@Saeglopur: aktualnie mieszkam w Krakowie a samo mieszkanie w mieście straciło jakikolwiek dla mnie sens. Nie dość że Kraków jest w CH*j drogi to i podkrakowskie też już mają ceny momentami z kosmosu. Zwróciłem uwagę na Poznań bo ceny nie są jeszcze z kosmosu a miasta które wymieniłem są w miarę tanie, wszystko w nich jest co potrzebuje do życia no i połączenie z Poznaniem też jest dobre. Pracuje w korpo
A szukając pracy zdalnej będę miał #!$%@? czy tą pracę znajdę w Gdańsku czy Poznaniu. Po prostu chce mieć to miasto na wyciągnięcie ręki. Widać u wykopków czytanie ze zrozumieniem dalej kuleje i swoje mongolskie mądrości muszą wszędzie wcisnąć. Jedyny @Saeglopur co zrozumiał o co chodzi :)
Dla mnie to właśnie tam nie ma NIC a nie w Poznaniu.


@Saeglopur: no właśnie dla ciebie, niektórzy w życiu chcą się rozwijać i mieć miejsce do rozwoju. Poznań takim miejscem nie jest, jest co najwyżej ciepłym, małym miejscem do spokojnego życia, udającym wielkie miasto. Pytanie było o rozwój, moja odpowiedź też była o rozwój więc nie wiem co wyskakujesz z tym, że Kraków czy Wrocław są zakorkowane xD Myślisz, że
@Panbuszek: Ja aktualnie wróciłem do Gniezna, a właściwie pod Gniezno. Pracuję hybrydowo więc do Poznania jeżdżę tylko dwa razy w tygodniu. Mieszkam na wschodniej stronie Gniezna więc mam trochę dalej do Poznania, ale drogi bardzo dobre, bo jest przelotówka wojewódzka przez Gniezno a potem s5 i obwodnica Poznania - a4. Więc te 68km jadę jakieś 45 minut do rejonów Kinepolis. Wcześniej mieszkałem kilka lat na piątkowie, dojazd zajmowal mi jakieś 30minuta