Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Mirki potrzebuję pomocy z Hyundaiem i30 1.4 benzyna z 2009. Mam problem z odpalaniem na zimnym silniku. Żeby odpalić trzeba długo kręcić. Byłem z tym tematem już u 3 mechaników i żaden nie potrafi poprawnie zdiagnozować przyczyny.
- świece wymienione
- cewki wymienione
- pompa paliwa nowa
- dołożony zaworek zwrotny zaraz przed silnikiem
- nowy rozrząd (podobno był już wyciągnięty)
- czujnik położenia wału korbowego sprawdzony
- przepustnica sprawna i czysta
- akumulator nowy
- rozrusznik po regeneracji
Macie może jakieś sugestie co mógłbym jeszcze sprawdzić albo gdzie szukać? Ewentualnie czy możecie polecić sprawdzony warsztat w Poznaniu?

#motoryzacja #samochody #hyundai #kia
  • 40
@BytTheWay: wartości podciśnienia, cisnienia w kolektorze, z przepływomierza i przepustnicy mechanik sprawdzał?
Przepustnica, przepływomierz, podciśnienia, kolektor ssący i przy okazji kompresja do sprawdzenia.
I sondy i ich podgrzewanie.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@ajfonse: niestety nie. W najbliższy piątek jestem umówiony w ASO na diagnostykę. Sprawdziłem jeszcze ciśnienie na cylindrach i jest wszędzie równe. Kable wysokiego napięcia nie wyglądają by miały przebicie. Miałeś już może okazję skonsultować to ze swoim mechanikiem?
@BytTheWay: Byłem u mechesa i ogólnie jak to meches, #!$%@? terminami i finalnie auto zostawie u niego dopiero w poniedziałek za tydzień. U mnie jest taka sytuacja że czujniki połozenia wału (i ten drugi) były wymienione pół roku temu więc pan magik mówił że to może sterownik silnika.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@ajfonse: Też już słyszałem taką historię. Dzisiaj sprawdziłem kable zapłonowe i nie mają przebicia, więc kolejna rzecz do odhaczenia.
Sprawdzałeś u siebie luzy zaworowe?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@ZielonyRolnikZaglady: @ajfonse: wrzuciłem film z odpalania https://youtu.be/X07TxJkE7VU
Poza tym w piątek zostawiłem auto w ASO. Podłączyli komputer, sprawdzili błędy i parametry pracy silnika i żadnych zastrzeżeń. W poniedziałek mają sprawdzić resztę. Po krótkiej rozmowie z mechanikiem dowiedziałem się, że często w tych autach był problemem czujnik wału korbowego i podwinięta uszczelka pompy paliwa.
@BytTheWay: Miałem podobnie w hyundaiu z 2003. Sprawdź jeszcze patent znaleziony w necie.
Jeśli nie odpala za pierwszym razem, płytko przy tym kręcąc:

1. Wyciągnij kluczyk
2. Otwórz i zamknij drzwi
3. Odczekaj ok 15 sekund
4. ODWRÓĆ KLUCZYK o 180 stopni (ważne ;) )
5. Odpal

Długo męczyłem się z takimi problemami z odpalaniem aż wyczytałem że często jest to problem z immobiliserem (zabrudzona antena czy coś). Pogoogluj na ten
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@ajfonse: Cześć,
Znaleźli dwa problemy. Pierwszy to błąd wypadającego zapłonu. Pojawiał się tylko na chwilę podczas odpalania i nie zapisywał w rejestrze. Potwierdzili przebicie na cewce na 3 cylindrze. Co ciekawe obudowa cewki była nienaruszona. Drugi problem to uszczelka i mocowanie pompy paliwa. Zużyta na tyle, że dostawało się do zbiornika lewe powietrze. Dowiedziałem się również, że któryś z poprzednich mechaników zerwał część gwintów śrub mocujących... W każdym razie zamówili części
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@ajfonse: Cześć,
Wybacz, nie zauważyłem powiadomienia.
Wracając do tematu. Cewkę założyli nową, tak samo uszczelkę i mocowanie pompy paliwa. Niestety przez to, że mam uszkodzone gwinty, pompa nie przylega tak, jak powinna i nadal dostaje się lewe powietrze do układu. Jedyna opcja to zakup nowego zbiornika paliwa, ale powiedziano mi, że naprawa byłaby nieopłacalna. W każdym razie i tak widzę dużą poprawę w odpalaniu auta. Często odpala na strzał, a dłuższe