Wpis z mikrobloga

W ciągu dalszym nie potrafię zrozumieć jednej rzeczy.

A mianowicie, jakim cudem na granicy kraju, podkreślam na granicy kraju obok którego toczy się wojna totalna nie ma ustawionego jakiegokolwiek systemu obrony przeciwlotniczej, powiedzcie mi to jak krowie na rowie, jak to się stalo że w momencie kiedy jesteśmy jedynym poważnym hubem Państwowym przez który przechodzi dla Ukrainy duża a powiem więcej ogromna część broni NATOWSKIEJ nie mamy zabezpieczonej granicy OPL?

Może to zabrzmi dziwnie ale ja do wczoraj sądziłem że miejscowości graniczące z krajem na terenie którego odbywa się pełnoskalowa wojna są zabezpieczone przed takimi zdarzeniami nie w 100% ale w 200%

Jak słyszę argumenty typu:
a) zabezpiecza się tylko magazyny
b) zabezpiecza się infrastrukturę energetyczną
c) zabezpiecza się infrastruktury wojskowe
d) itd, itd

To nasuwa mi się na myśl pytanie co w tym momencie muszą czuć mieszkańcy pobliskich miejscowości umiejscowione obok granicy z Ukrainą? dzisiaj traktor jutro dom ? no co dom nie jest infrastrukturą energetyczną, nie jest infrastrukturą wojskową itp...

Dramat Panowie i Panie Dramat !!!!!

PS. Dla skali lokalizacja miejscowości w której nastąpiło to tragiczne zdarzenie, miejscowość tuż przy granicy.

Z góry dziękuje za odpowiedzi.

#ukraina #rosja #kacapskiegowno
printHelloWorld - W ciągu dalszym nie potrafię zrozumieć jednej rzeczy.

A mianowic...

źródło: comment_1668635529xoOFK4e7hiJQbvsLNNOAs8.jpg

Pobierz
  • 32
@printHelloWorld: Było na to odpowiadane dzisiaj już setki razy. Kto ci powiedział że granica nie jest zabezpieczona? Po prostu nie ma możliwości obrony każdej wiochy i żaden kraj tego nie jest w stanie aktualnie zrobić. Obrona zajmuje się pilnowaniem miejsc strategicznych i infrastruktury krytycznej. Jak chcesz zareagować gdy ta rakieta wlatuje w głąb 5 km w ciągu kilku minut w losowym miejscu?
@printHelloWorld: To samo masz w przygranicznych rejonach Mołdawii, Białorusi i Rosji (tu spada najwięcej po Ukrainie, głównie usterki własnych rakiet), nawet w Chorwacji walnął dron i chyba kogoś zabił nawet. Taki urok kraju przyfrontowego i takie kwiatki miała zarówno Turcja jak i Izraelskiej żelaznej kopule zdarza się od czasu do czasu, gdzie kraj mały i bardzo bogaty.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@printHelloWorld: my ogolem mamy mało rakietowych opl z tego co wiem a puszczac je zeby jakiejs lubelskiej wioski broniły jest kompletnie bez sensu, tak stała się tragedia ale równie dorbze mógł tam piorun walnac no nie da się przed takim pechem obronic a nie stawiamy co 5 metrów piorunochronów
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@BLEBLEBLEX1: @romangangsterka: ja to od dawna wyśmiewam polska opl, jakieś Technical na starach z działek rodowodem z lat 50 xD niczym żuki szczepione dupami.
Względem rakiet ukraina ma łatwiej bo oni chyba tam radziecki przemysł przejeli, a my jako prl chyba też nie dostawaliśmy najnowszej technologii
Przede wszystkim PRL był jednym z najbiedniejszych demoludów ... rakietę dla systemów OPL to my mogliśmy wydrukować jako etykietę na jabola.


@BLEBLEBLEX1: Tak, wtedy wchodziły nowe typu a u nas był ciężki kryzys lat 80. W efekcie zostalismy w tyle zwłaszcza w obronie plot czy bwp, ale i lotnictwie oraz innych drobniejszych segmentach uzbrojenia.