Wpis z mikrobloga

To wszystko jest jakieś dziwne. Cała ta retoryka wuja Sama śmierdzi z kilometra. Bardziej obstawiam, że jebły ruskie rakiety ale by nie eskalować USA/NATO wymyśliło sobie by całą winę zwalić na ukraińską OPL co jest wygodne dla zachodu ale stawia Ukrainę w złym świetle co jak widzimy wykorzystuję kacapska propaganda. Dodać do tego należy, że Ukraina z prezydentem twardo stoją przy swoim i twierdzą, że mają dowody więc czemu NATO po prostu nie zrobi tego śledztwa wspólnie?
#wojna #ukraina #rosja #polska
  • 35
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Zniszczenia tego traktora nie wyglądają na trafione pociskiem przeciwlotniczym. Z drugiej strony nie wyglądają też na trafione półtonową głowicą.


@vrNFWrUew3D4Rgz: a na co wyglądają? Nie wiem bo nie jestem ekspertem, ale niewątpliwie to zarówno mogło być uderzenie czysto kinetyczne, jak i eksplozja głowicy o jakiejś przybliżonej mocy. Z tego co wiem, a wiem niewiele, to te głowice powinny raczej eksplodować po zbliżeniu się do śledzonego celu, a nie po samym
  • Odpowiedz
@vrNFWrUew3D4Rgz: a na co wyglądają?


@Wap30: No to wygląda na jakieś drobne g---o. Co najwyżej na trafienie z jakiejś haubicy. Albo właśnie wybuch zboża.

Jeśli miałby to być pocisk Ch-101, z półtonową głowicą, to z tego traktora nic by nie zostało. A obu Bogdanów uznanoby za zaginionych. A tutaj po prostu traktor się w---------ł na bok. A z drabiniastej przyczepy nawet decha nie odpadła. Przypominam, że taką rakietą niszczy się bloki energetyczne. Betonowe bunkry, budowane tak, by generatory nie wyrwały się i nie odleciały w kosmos przy
  • Odpowiedz
Po prostu nie widzę sensu, by bez powodu zwalać winę na Ukrainę


@vrNFWrUew3D4Rgz: no powód już jeden masz, odłamki nadal pasują. Możesz widzieć to tak, że miejsce uderzenia w ziemię nie świadczy za tą teorią, ale wtedy masz jeden argument za i jeden agnostyczny. Jak napisałem, założyłem że uderzenie było czysto kinetyczne. I w jednym i w drugim przypadku (pocisku manewrującego) tak by musiało być, by uzasadnić stan miejsca uderzenia,
  • Odpowiedz
@Morty1337: bardziej prawdopodobne że Ukraincy celowo to wystrzelili w Polske żeby sprowokować przystąpienie NATO do wojny. Mały koszt i nic nie ryzykowali bo łatwo się z tego wytłumaczyć że przecież się broniliśmy i to tylko nieszczęśliwy wypadek. Tym bardziej zastanawiające jest pójście w zaparte Zelenskiego i mówienie że na pewno to nie nasza rakieta.

W całej tej miłości do sąsiadów zapominacie że relacje międzynarodowe to zimne s-----------o a nie picie
  • Odpowiedz
no właśnie chodzi o to, że NATO się zesrało


@Morty1337: @emers: ale niby czemu mieliby się bać? przecież nawet jak to była russka rakieta to nie była wystrzelona celowo - no bo jak? ruscy mieliby atakować jedną rakietą traktor w środku pola na zadupiu? to miałby być atak na członka nato uruchamiający artykuł 5? gdyby to była ruska rakieta to przecież NATO potępiłoby to i nałożyło jakieś dodatkowe
  • Odpowiedz
USA/NATO wymyśliło sobie by całą winę zwalić na ukraińską OPL co jest wygodne dla zachodu ale stawia Ukrainę w złym świetle


@Morty1337: nibyb tak, ale gdyby to była rakieta rosji i rosja wiedziałaby jak zareagowało nato, to wiedzieli by że nato nie działa, czyli jest to na niekorzyść usa/nato
  • Odpowiedz
bardziej prawdopodobne że Ukraincy celowo to wystrzelili w Polske żeby sprowokować przystąpienie NATO do wojny


@TurboDynamo: bardzo mało prawdopodobne było by to że zwalą winę na ruskich gdyby to Ukraińcy zrobili.

a nie rozpoczynało 3 wojnę
  • Odpowiedz
USA by tego nie chciało bo raz że wydadzą pieniądze na operację wojskową a dwa że ruskie nie będą dalej się wykrwawiać. Dla Ukrainy jest to słaba sytuacja bo dłużej będą w stanie wojny z ruskimi.


@aarahon: jakby weszło NATO to przeciez ruscy by się zaczęli wykrwawiać 100 razy bardziej
  • Odpowiedz
zaczęli wykrwawiać 100 razy bardziej


@bylem_zielonko: nie, wtedy by uciekali bez walki w zorganizowanym pośpiechu. I nie chodzi o to że NATO podejmnie faktyczne działania wojenne razem z ukraińskimi żołnierzami a o zamknięcie nieba, zabezpieczenie by front z białorusią nie mógł powstać, dodatkowe dostawy broni i amunicji i więcej bolesnych sankcji jak całkowite zamknięcie granic.
  • Odpowiedz