Wpis z mikrobloga

Powiem wam, że już wcześniej zadziwiająca była dla mnie nonszalancja ukraińska w użytkowaniu czy to przekazanych Krabów, PzH 2000, czy różnych czołgów, czy bojowych wozów piechoty. A to strzelanie bez zachowania odpowiednich interwałów, a to kąpiel w wodzie morskiej (szybka rdza gwarantowana), a to zabawa w obracanie pojazdu i uszakdzanie radaru o grubsze gałęzi, a to jazda na pełnym gazie na zęby smoka bez nawet próby ominięcia ich, itd., itp. przykłady można mnożyć. No cóż, kozacy.

Ale teraz ich rakieta spadła na terytorium Polski, bo nie podumali, że gdy chybi, to rajektoria poprowadzi na PL, albo mieli to gdzieś.

Ale jeszcze poczekajmy z reakcją strony ukraińskiej, czy posypią głowy popiołem, czy zrobią powtórkę z Wołynia (,,to nie Ukraińcy, tylko agenci radzieccy") i będą szli w zaparte, że to nie oni.

Dodam, że zawiodłem się też na reakcjach także tu na wykopie, ale w sumie znając polską scenę polityczną i jakie uznanie potrafi mieć obóz lewacko-liberalski, to nie powinno mnie to dziwić. Może wasze życie składa się na zakupie nowych rurek i popijania sojowych latte, i resztę zlewacie ciepłym moczem, ale to naprawdę w takim momencie moglibyście zachować dla siebie takie teksty typu ,,a w sumie to nic się nie stało", podczas gdy 2 rodaków na wschodzie zostało zabitych.

Strona ukraińska ma przeprosić i ma dać zadośćuczynienie ofiarom i gminie w której mieszkali opiewające łącznie na kilka dobrych milionów €. A jak nie, to zamykamy granicę polsko-ukraińską i kurek z pomocą przez nią do czasu aż się czegoś nauczą, czy gdy zostaną nauczeni. A Ukrainiec jest taki, że gdy dobrze mu do łba coś nie wejdzie, to można liczyć na powtórkę z rozrywki - fakty.

A ja sobie nie życzę JAKICHKOLWIEK rakiet na teren RP pod ŻADNYM pozorem. To, że mają problem z nalotami rosyjskimi w ogóle nie daje im prawa, żeby na nas spadały ich rakiety, absolutnie.

#ukraina #polska #wojna #lubelskie #lublin #przewodow #rakiety #geopolityka
  • 32
Ale teraz ich rakieta spadła na terytorium Polski, bo nie podumali, że gdy chybi, to rajektoria poprowadzi na PL, albo mieli to gdzieś.


@Adamfabiarz: raczej na 100% podumali. Ogólnie, to pociski plot w momencie minięcia/nietrafienia w cel powinny ulec autodestrukcji. Można założyć, że wada konstrukcyjna i stało się jak się stało
@Adamfabiarz: Na pewno Ukraina musi za to przeprosić, i w pewnym stopniu odpowiedzieć, to nie ulega wątpliwości. Jednak to skomplikowana sprawa, bo to nie było intencjonalne a problemem sa ruski.

I to "bratanie" sie z armia i kupowanie szmelcu dotyczy wielu państw, w tym Polski. To my przekazaliśmy Ukrainie bardzo dużo sprzętu wojskowego Rosyjskiego pochodzenia.
@RafDan: Tak tylko my się ,,brataliśmy" bez naszej woli do czasu upadku układu warszawskiego, po czym demokratycznym wyborem zrobiliśmy zwrot ku Europie od wczesnych lat 90. A Ukraina przez półtorej dekady po upadku ZSRR wybrała demokratycznie jawny zwrot ku Moskwie, a następnie jeszcze przez kolejną dekadę stała sobie w rozkroku.
@Adamfabiarz: My po prostu mieliśmy farta, że byliśmy bliżej Niemiec na mapie niż Rosji.

Twierdzenie że Rosja miała demokratyczne wybory i zwrot ku Moskwie jest kłamstwem, co pokazuje Majdan i wjazd Ruskow w 2014 oraz teraz, kiedy tracili swojego czlowieka.

I nie rozumiem co ten bełkot ma mieć wspólnego z tym, że był to nieszczęśliwy wypadek, bo to już jakaś gruba odklejka od tematu.

Bronią się tym co mają to proste.
Polskiego wojska. Poza tym na stronę ukraińską wpłaciłem blisko pół tysiąca pln.


@Adamfabiarz:

Widać robiłeś to dla zabawy i podniety że "wojna", nie w ramach faktycznego niesienia pomocy/wpierania Polski.

A dowodzi tego ten fragment

Strona ukraińska ma przeprosić i ma dać zadośćuczynienie ofiarom i gminie w której mieszkali opiewające łącznie na kilka dobrych milionów €. A jak nie, to zamykamy granicę polsko-ukraińską i kurek z pomocą przez nią do czasu aż