Wpis z mikrobloga

Powiem wam, że już wcześniej zadziwiająca była dla mnie nonszalancja ukraińska w użytkowaniu czy to przekazanych Krabów, PzH 2000, czy różnych czołgów, czy bojowych wozów piechoty. A to strzelanie bez zachowania odpowiednich interwałów, a to kąpiel w wodzie morskiej (szybka rdza gwarantowana), a to zabawa w obracanie pojazdu i uszakdzanie radaru o grubsze gałęzi, a to jazda na pełnym gazie na zęby smoka bez nawet próby ominięcia ich, itd., itp. przykłady można mnożyć. No cóż, kozacy.

Ale teraz ich rakieta spadła na terytorium Polski, bo nie podumali, że gdy chybi, to rajektoria poprowadzi na PL, albo mieli to gdzieś.

Ale jeszcze poczekajmy z reakcją strony ukraińskiej, czy posypią głowy popiołem, czy zrobią powtórkę z Wołynia (,,to nie Ukraińcy, tylko agenci radzieccy") i będą szli w zaparte, że to nie oni.

Dodam, że zawiodłem się też na reakcjach także tu na wykopie, ale w sumie znając polską scenę polityczną i jakie uznanie potrafi mieć obóz lewacko-liberalski, to nie powinno mnie to dziwić. Może wasze życie składa się na zakupie nowych rurek i popijania sojowych latte, i resztę zlewacie ciepłym moczem, ale to naprawdę w takim momencie moglibyście zachować dla siebie takie teksty typu ,,a w sumie to nic się nie stało", podczas gdy 2 rodaków na wschodzie zostało zabitych.

Strona ukraińska ma przeprosić i ma dać zadośćuczynienie ofiarom i gminie w której mieszkali opiewające łącznie na kilka dobrych milionów €. A jak nie, to zamykamy granicę polsko-ukraińską i kurek z pomocą przez nią do czasu aż się czegoś nauczą, czy gdy zostaną nauczeni. A Ukrainiec jest taki, że gdy dobrze mu do łba coś nie wejdzie, to można liczyć na powtórkę z rozrywki - fakty.

A ja sobie nie życzę JAKICHKOLWIEK rakiet na teren RP pod ŻADNYM pozorem. To, że mają problem z nalotami rosyjskimi w ogóle nie daje im prawa, żeby na nas spadały ich rakiety, absolutnie.

#ukraina #polska #wojna #lubelskie #lublin #przewodow #rakiety #geopolityka
  • 32
  • Odpowiedz
@graf_zero: Polska mi kilka racji stanu. Oczywiście, że jeśli Ukraina przegra to Polska jest w geopolitycznej dupie. Na szczęście konflikt już bardziej nie toczy się o całą Ukrainę, a bardziej o jej południowo-wschodnią część. Jedną z innych polskich racji stanu jest, to, że Polacy mają prawo czuć się bezpiecznie w swoim kraju bez spadających pocisków na ich głowy.
Poza tym nie mówiłem o końcu pomocy, tylko o tymczasowym zaprzestaniu - do
  • Odpowiedz
Poza tym nie mówiłem o końcu pomocy, tylko o tymczasowym zaprzestaniu - do czasu przeprosin i zadośćuczynienia i tyle.


Na jedno wychodzi. Proponujesz pogłębienie kryzysu humanitarnego i osłabienie pozycji koalicji w czasie wojny bo HONOR Polski.

Co przeprosić i zadośćuczynić nie powinni?

Powinni, wręcz muszą, ale to inny poziom problemu niż wojna z Rosją.

Kolejną polską racją stanu jest dbanie o honor Polski. I to, że Ukraina jest w ciężkim położeniu, nie
  • Odpowiedz
@graf_zero: To niech przeproszą i zadośćuczynią od razu. I nie będzie nawoływania do zakręcenie kurka. Trudno, Ukraina tak jak inni jest geopolitycznym graczem, a Polska i tak dawała Ukrainie niezłe fory, ale to nie znaczy, że jeszcze kłaniać im się mamy, gdy na wskutek ich błędu ginie 2 Polaków na integralnym polskim terytorium.
  • Odpowiedz
@graf_zero: No to mieliby problem. I w takim wypadku musieliby liczyć się z konsekwencjami swojej niewłaściwej uporczywości i bycie zacietrzewionymi. I przy okazji udowodniliby, że nie tak bardzo różnią się od reszty swoich wschodniosłowiańskich ,,braci". Natomiast to nie może być tak, że Polska całą wieczność próbowałaby wyciągnąć rękę do nich, i świecić oczami za nich przed resztą Europy, a oni próbowaliby w tym czasie w tą rękę ugryźć.
  • Odpowiedz