Wpis z mikrobloga

Kupiłam sobie wczoraj pączka ekskluzywnego
Z gorącej pączkarni
z pistacją
za...... 10zł
I to był naprawdę dobry pączek, gorący, dobrze wyrośnięty, mięciutki, wypełniony po brzegi nadzieniem
Ale naszła mnie jednak rozkmina, że 10zł za pączka w PL to dużo. Ile by kosztował taki pączek w Niemczech - 2 euro? Albo w jakiejś kawiarni we Włoszech, pewnie podobnie. Rozjeżdżają nam się te ceny z zarobkami.
A o croissantach na Piotrkowskiej za 20 zł to już nawet nie będę mówić
#lodz
  • 121
  • Odpowiedz
@kt13: u mnie pączki #!$%@? "kraftowe" z pistacją po 12 zł. W małym mieście powiatowym. #!$%@?ło ich, na głowę jeszcze nie upadłem aby tyle płacić za pączka. Wolę już gówno pączka z lidla.
  • Odpowiedz
@kt13: Z drugiej strony - załóż działalność, wynajmij lokal, kup sprzęt, zatrudnij ludzi, zapłać zusy, rachunki, dochodowy, vaty i inne a to dopiero początek zabawy, nie zarobiłaś jeszcze złotówki.
Kup dobrej jakości składniki, wyprodukuj dobrego jakościowo pączka i sprzedaj go.
Zadanie na dzisiaj - oblicz ile musi kosztować ten pączek żebyś wyszła chociaż na zero
  • Odpowiedz
via Wykop
  • 22
@robertx: prowadziłam jdg, ale nie byłam na tyle głupia by pchać się w gastro, bo bym się musiała zakredytować na start i to bez żadnej gwarancji, że się zwróci. Pracowałam w gastronomii ostatni rok (restauracja włoska tudzież pizzeria) i jaka Januszernia tam się odwalała no to...ale na wakacje, alko i narkotyki właściciel hajs zawsze miał. ps. produkcja jednego pączka, a produkcja setek jak nie tysięcy pączków to zupełnie inna skala.
  • Odpowiedz
@kt13 a ja popieram 10 zł za pączka to gruba przesada, u mnie są dobre, duże, cieplutkie za 5,50 ale czy z pistacją to nie wiem bo lubię z budyniem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
via Wykop
  • 0
@user_no_4: nie no inny, czuć że masowo robiony,a tamten nie. W sensie 7-8zł za pączka mnie już np nie boli tak jak ta dycha, ale co zrobić, oswoimy się i z tym xD
  • Odpowiedz
@Artimeges: Same koszty utrzymania lokalu w takim miejscu to około 60-70k z pracownikami, ale OPka by chciała dobre jakościowo paczki kupować po złotówce, góra złoty pięćdziesiąt. Szkoda szczempić ryja
  • Odpowiedz
@kt13: no to liczymy "po chłopsku", skoro i tak w tym wątku jest tutaj festiwal chłopskiego rozumu. Pączek za 2 euro, to jakieś 8 zł. Różnica już nie jest na tyle duża, prawda?
I nie mów, że się nie przelicza, bo to jest półprawda.
  • Odpowiedz