Wpis z mikrobloga

konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 74
@Tymian: Ej, spoko wytłumaczenie. Czyli nasz mózg oblicza trzy wartości na podstawie różnicy głośności w każdym uchu, różnicy czasu odebrania dźwięku między jednym a drugim uchem, oraz różnicą częstotliwości fali. I to tak naprawdę są 3 współrzędne położenia dźwięku - 3D. Słuchawki i głośniki emulują tak jakby dane potrzebne do uzyskania tych współrzędnych.

Zajebiscie, dzięki za link ;)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@CrystalDizzy: ale kto broni podłączać dwa zasilacze wielkości i wagi powerbanka 30Ah i cieszyć się wyciem wentylatorów albo throttlem CPU i cieszyć się grą w pozycji garbatego orangutana ? Nie znasz się, to się nie wypowiadaj...
@telesiak: Co do tego z tyłu głowy to na 100% się nie wypowiem, choć raczej podobne mechanizmy, ale mogę powiedzieć o kierunkach prawo-lewo, albo bliżej-dalej. Jeśli chodzi o prawo-lewo, to masz dwa zjawiska. Wyobraź sobie, że źródło dźwięku masz przed sobą po prawej stronie. Dźwięk dochodzący do prawego ucha będzie trochę głośniejszy, bo jest bliżej i nie będzie tłumiony przez głowę. Druga sprawa, to różnica w fazie między oboma dźwiękami. Ten
@hiperchimera: Dobra dawno się w to nie bawiłem.
A co powiesz na to: moja windowsowa maszyna ma tyle wiatraków ze chodząc na wolnych obrotach nic nie słuchać i co i co? Masz mi coś może do powiedzenia? Awww

A jak ma być całkiem cicho to zgaduje ze twój telefon wydaje więcej dźwięków niż mój jabłkowy laptop ( )