Wpis z mikrobloga

@tomy86: jest pierdylion odmian plastików, jedne się kleją świetnie, inne wcale i raczej będzie to niezależne od rodzaju kleju dwuskładnikowego, jeśli masz któreś z "trudnych" tworzyw (ABS, HDPE), to jedynie kleje specjalistyczne robione do tych właśnie tworzyw pomogą. Jeśli nie wiesz co masz, to najlepiej zrób próbę, przyklej gdzieś na niewidocznej stronie choćby monetę, odczekaj wymagany czas wiązania, a potem sprawdź, jakiego wysiłku wymaga jej zerwanie.
Na pewno coś mocnego bo to obudowa/karter od pilarki spalinowej.


@tomy86: no to na 90% jest to ABS, plastik który jest dość wredny do klejenia. Spróbuj, dokładnie odtłuść klejone miejsce rozpuszczalnikiem, nie dotykaj palcem przed klejeniem, może zadziała.
Niemniej, jeśli jeszcze nie kupiłeś - klej, który znalazłeś jest wg opisu raczej dedykowany do klejenia metali. Jeśli i tak masz kupować, to może kup coś, co jest przeznaczone do ABSu? Np. ten:
a plastik-metal..


@tomy86: kurcze, wydawało mi się, że taki właśnie wyszukałem, a teraz w opisie nie widzę słowa o metalu. Tu inny, ale pierwszy z brzegu z google, bez szukania opinii, sam tego kleju nie znam, ale wydaje się ok:

https://erli.pl/produkt/klej-montazowy-do-tworzyw-stal-metalu-abs-pvc-25ml,113976285

Dokładnie ta śruba skręcona w obudowę (zerwało gwint w obudowie).


@tomy86: czyli chcesz ją po prostu wkleić w miejsce, w które normalnie była wkręcona? A to powinno zadziałać.
@Jarek_P: tak, wkleić na stałe, beż zadnej rekonstrukcji gwintu.

Tam nawet jest resztka gwintu więc juz na wstępie bedzie jakis punkt zaczepienia.

Tylko tam są ciągle drgania. Ciekawe czy nie puści z czasem.
@tomy86: a na tym co wyżej pisałeś? trzyma? trzymało jakiś czas? puściło od razu?

Dokładnie ta śruba skręcona w obudowę (zerwało gwint w obudowie).


Mam podobną sytuację. Muszę przykleić koło pasowe pralki na wieloklinie, bo zerwał się łeb od śruby.
@turbine tam tak, trzyma. Tam było połączenie plastik - metal. Jest ok.
W sumie to puścił tylko raz ale odczekałem jedynie godzinę, moze nawet nie. Na opakowaniu napisane ze max działanie po 24.