Wpis z mikrobloga

@Martinjz: nie napisałem że bronie tego debila na lewym XD pisałem tylko, że kierowca mocno nieuważny bo wg mnie to było do zauważenia wcześniej tylko nie był skoncentrowany, zwyczajny brak uwagi i jazda na pamięć
Sprawcą jest dzban co zatrzymał się na lewym pasie, bez trójkąta, bez włączenia świateł pozycyjnych/awaryjnych, bez ubrania kamizelki odblaskowej.


@Rst00: zgodnie z polskim prawem sprawcą kolizji nie może być pojazd który nie jest w ruchu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Tak samo jak ktoś zaparkuje np. na zakręcie i przerysuje go śmieciarka to sprawcą jest kierowca śmieciarki, a nie koleś który zatrzymał się w nieprzepisowym miejscu
prędkość z nagrania można sobie wsadzić między bajki bo to nie jest homologowane urządzenie pomiarowe


@Rst00: wsadzić można sobie i owszem bezpośredni odczyt, jednakże sankcja za prędkość na podstawie opinii biegłego na podstawie takiego nagrania jest jak najbardziej realna
Po fakcie każdy mądry.


@PedzacaGuma: dlatego trzeba byc mądrym przed faktem ¯\_(ツ)_/¯ ja bym zauwazył to auto, mam dobry wzrok i zawsze skupiam się na drodze, zwlaszcza jak wiozę rodzinę
@PedzacaGuma: po prostu bym zahamował/wyhamował, bo przecież zostawiasz sobie w opór miejsca i nie wbijasz się komuś przed maskę wyprzedzając tira prawda? ( ͡° ͜ʖ ͡°) trzeba jeździć ostrożnie, nie spieszyc się, to nie zawody.
@Dolan: a jechałeś kiedyś samochodem w nocy? faktycznie nie ma absolutnej ciemności, bo jest cała masa mniejszych lub większych źródeł światła, samochody jadące z przeciwka, odblaski od słupków, światła zabudowań z daleka, audi walące ci w lusterka długimi że gówno widzisz, byle zabrudzenie na szybie, które powoduje, że z idealnego odbicia światła od tablicy rejestracyjnej jest coś mniej rozróżnialnego.
Ale na pewno ty byś na 10m wyhamował ze 120 do 20
@Dolan: max 60m w warunkach lokalnych, żeby w ogóle coś zauważyć (ciekawe jak szybko zauważyłeś ją na nagraniu, jednocześnie dokładnie wiedząc, że masz się przyglądać bo coś się stanie). Jedziesz ok 32m/s, potrzebujesz chwili, żeby stwierdzić co to lub może być, a potem następnej chwili, by zareagować, a samochód następnej chwili, by coś się zadziało. Matematykę zostawiam tobie.

bez ubrania kamizelki odblaskowej


@Rst00: jeśli wyrażenie "ubrać coś" rozumiesz jako "włożyć to coś na siebie" to czy tak samo rozumiesz "ubrać choinkę", "ubrać lalkę", "ubrać dziecko" a jeśli nie to dlaczego?