Wpis z mikrobloga

#kot ~8 tygodni, odebrany w czwartek, znaleziony na wsi, biegunka od co najmniej tygodnia/dwóch. ma duży apetyt, bawi się, biega, nie ma temperatury.
Po wizycie u weterynarza odrobaczona, dostała witaminy i karma zmieniona na indyka gotowanego - pierwsza kupa ciemniejsza i bardziej zbita, ale kolejne już podobne do poprzednich ale rzadziej biega do kuwety. Dzisiaj dostała antybiotyk i pierwsza kupa pod koniec dnia - też biegunka.
Ktoś ma pomysł?

I czy polecicie jakiegoś porządnego #weterynarz w #warszawa ? bo na razie ci u których byłem to raczej tak strzelają na ślepo.
#koty #weterynaria
  • 8
@ultrasonic:

A w domu bylo umyte wszystko po tej pierwszej biegunce? Moze jakies bakterie? Mial robiony testy czy odrobaczenie to tak na czuja? Mielismy to samo z kotem, mial biegunki takie cykliczne do momenty kiedy sie praktycznie nie wypralo/wycziscilo doslownie wszystkiego w domu. Moze jakas oslonka na zoladek dla kici przy antybiotyku?
@Sibu: no tak też myślę, że to bakteria, ale dziwne, że ta biegunka była już w poprzednim domu, skąd nic nie mamy u siebie. ale spróbujemy wszystko umyć, dzięki.
Bez testów żadnych po prostu doustnie jakiś płyn - też się zdziwiłem...
@zdajczyciel: w piątek była nasza karma - bez zmian, w sobote był gotowany indyk - bez zmian ale rzadziej biega do kuwety, dzisiaj była karma od lekarza - bez
@helga-von-klusken: do kuwety bez wyginania i pisków, brak krwi. W nocy z piątku na sobotę w nocy z 4 razy była i raz nie zdązyła i dosłownie pare centrymetrów od kuwety zrobiła.
Jak już musi iść to słychać, że w jelitkach się gotuje i popierduje, ale to chyba normalne.
@ultrasonic: biegunka zawsze jest symptomem jakiejś choroby a nie chorobą samą w sobie. Dobrze by było zbadać próbki kału u weterynarza, to może być nietolerancja pokarmowa, bakterie, wirusy, pasożyty lub w najgorszym wypadku kocia ospa. Kot jest za młody na to by go przestawić na dietę ale musi mieć dużo wody, bo traci elektrolity, dodatkowo nawracająca biegunka niszczy ścianki jelita i może prowadzić do ogólnego wyniszczenia organów wewnętrznych. Możesz kotu dodawać