Wpis z mikrobloga

Dzięki - uważacie że to mocno wpłynie to na jakość polaczenia? Nie ukrywam że potrzebuje do kompa na którym mam łącze 1Gb i generalnie niezawodność i osiągane prędkości są mi potrzebne do pracy (ʘʘ)
druciarstwo :) co z tego wyjdzie to trochę loteria


@annotate: Dlaczego druciarstwo i dlaczego loteria? W złączce będziesz miał tak samo wykonany kontakt jak tutaj, czyli ostrza przecinające izolację. Do tego przy beczce oprócz tych dwóch miejsc połączenia będą dwa dodatkowe w samej beczce. Wszystko wskazuje więc na to, że beczka jest gorszym rozwiązaniem jeśli chodzi o jakość połączenia.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Polanin: nie wskazuje :) nie porownoj fabrycznie zrobionej beczki z plastikową złączką w którą sam wpinasz kabelek.

Zresztą, widać tu rękę elektryka. Ja widziałem takie instalacje gdzie wykonawca z elektrykami sieć kładzie, fajne rzeczy się wtedy dzieją. Logika wtedy jest jak u Ciebie, a potem klient się zastanawia dlaczego 100Mbit i nie działa jak jest ciepło :p
nie porownoj fabrycznie zrobionej beczki


@annotate: poświęć kiedyś jedną taką beczkę, otwórz ją i zobacz, jak wygląda "fabryczne zrobienie" :)

Przy amatorskim zaciskaniu RJek zaciskarką za 10zł szansa na niedociśnięty pin i 100M zamiast giga jest dużo większa, niż przy scotchlockach. Tyle, że gorzej wygląda wizualnie.
nie porownoj fabrycznie zrobionej beczki z plastikową złączką w którą sam wpinasz kabelek.


@annotate: porównuję fabryczną beczkę i fabryczne rj, ale zarabiane ręcznie z ręcznie zarabuanymi złączkami także nie przesadzajmy. Do tego z tego co widzę to RJ jest trudniejsze do zarobienia niż te żelki.