Wpis z mikrobloga

A jak masz pliki w cloudzie i se chcesz je otworzyć w nawet oryginalnym photoshopie ALE bez wykupionej licencji pantone i bez najdroższego pakietu adobe to wszystko będzie na czarno.
Więc jak przez przypadek użyłeś z palety barw opatentowanego koloru to sie pier.. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Ah yes, usa, the freedom land.
#antykapitalizm #photoshop #poznykapitalizm
Anofus69 - A jak masz pliki w cloudzie i se chcesz je otworzyć w nawet oryginalnym ph...

źródło: comment_1668369405LFOD12BLPBsMEH2MoV8bEL.jpg

Pobierz
  • 19
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Anofus69: no ale w sumie co. w tym złego? Utrzymanie standardu, certyfikacja drukarń i producentów farb kosztuje pieniążki, więc proszę zaproponuj lepsze rozwiązanie niż opatentowana palata?
@Captcha--: tylko że ziom, to jest 15k kolorów zapisanych w hexie, które normalnie są na każdej palecie barw xD
Po za tym, nie muszę od razu wymyślać lepszych pomysłów by dostrzec wady w jakimś innym.
I po za tym bronisz jednego lobbingu innym lobbingiem tylko, że tym razem koszmarnie drogich tonerów do drukarek xddd
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Captcha--: tylko że ziom, to jest 15k kolorów zapisanych w hexie, które normalnie są na każdej palecie barw xD

@Anofus69: ziom nie wiesz kompletnie o czym mówisz, serio poczytaj sobie do czego to służy. W skrócie masz fizyczny próbnik z kolorami np. różowe złoto, wybierasz go dla elementu, idzie to do drukarni, masz dokładnie to samo co na próbniku. Teraz poka mi w CMYK czy innym RGB opalizujące albo metaliczne
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Anofus69: "własność" intelektualna nie jest rodzajem własności, tylko prawnego monopolu, ponieważ nie dotyczy dóbr rzadkich.

Swoją drogą, to bardzo słabą wyobraźnię ma autor artykułu, jeśli tak miałoby dla niego wyglądać piekło.

@Jesper_Stromblad: własność też jest rodzajem monopolu ¯_(ツ)_/¯ który też jest ograniczony prawem I zwyczajem.

Poza tym co to są dobra rzadkie? I dla czego one mają tylko podlegać własności?
@Captcha--: tylko że ten patent kolorów to same kolory, również w RGB, a nawet jeżeli, to tekstury i próbniki zrozumiem jeszcze, ale nie patent zasranych kolorów które nawet de facto nie istnieją xD
@Jesper_Stromblad: ja rozumiem własność intelektualną do pewnej granicy, jak coś rzeczywiście robisz sam, np zdesignujesz postać, sam ją narysujesz itd (...bo głównie na tym moja praca się opiera)
ale nie rzeczy które mamy od zawsze w naturze, to jak opatentowywać sobie wodę XD
@Captcha--: *wiem też, że patent nie tyczy się tylko kolorów, ale np 3D tekstur czy właśnie tego o czym mówisz, ale to są różne patenty i możesz sobie "pokupować" prawa do nich. Ale dalej, nie próbniki w drukarkach, a.. kolory? Kody kolorów? Serio?
ale w sumie dobrze że znalazłam kogoś kto się z mną nie zgadza bo tak człowiek weryfikuje samego siebie
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Captcha--: tylko że ten patent kolorów to same kolory, również w RGB, a nawet jeżeli, to tekstury i próbniki zrozumiem jeszcze, ale nie patent zasranych kolorów które nawet de facto nie istnieją xD

@Anofus69: jprd czyli co Adobe Photoshop też de facto nie istnieje bo to tylko trochę "bitów"? Każdy kolor z tej palaty ma stworzona certyfikowaną farbę, dlatego możesz coś narysować i wydrukować w "dowolnej" drukarni i wiesz co
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Jesper_Stromblad: ja rozumiem własność intelektualną do pewnej granicy, jak coś rzeczywiście robisz sam, np zdesignujesz postać, sam ją narysujesz itd (...bo głównie na tym moja praca się opiera)

ale nie rzeczy które mamy od zawsze w naturze, to jak opatentowywać sobie wodę XD

@Anofus69: no to powiedz co stworzyłeś sam a nie przetworzyles jedynie z wzorców które już istnieją ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Anofus69: To jest jakiś dramat, tak mnie #!$%@? adobe z tymi wszystkimi swoimi głupotami że poważnie rozmyślam przesiadke na jakiegoś gimpa albo inkskejpa xD, proponują rozwiązania w stylu projekty w chmurze itd, w robocie zapisałem se te pliki, i niektórych w domu nawet nie pokazuje że są.

Mało tego, mam kopie oryginalnego photoshopa cs3 na płycie swego czasu droga sprawa, co się okazuje... Nie można już tego zainstalować bo adobe przestało
@Captcha--:
Dobra rzadkie to takie które istnieją fizycznie - obserwowalny wszechświat, materia i energia się w nim znajdujące oraz prędkość światła są inherentnie ograniczone przez fizyczną naturę rzeczywistości, a więc również z punktu widzenia jednostek te zasoby są skończone. Aby mieć dostęp do tych ograniczonych zasobów można za pomocą przemocy wymusić do nich dostęp, lub można spróbować rozwiązać to za pomocą wzajemnie respektowanych umów o wyłączności na dysponowanie danym zasobem -
@Captcha--: nevermind #!$%@?łeś od dyskusji w jakieś dziwne zakątki i mi się #!$%@?ło

miałem pisać coś, że cmyk to to co widzisz po wydruku bo to barwy pochłaniane ale już się pogubiłem i nwm o co ci chodzi
@Captcha--: skoro taki intelektualista z ciebie, to traktuj nas normalnie, a nie jak osoby upośledzone, taką mam prośbę.
A cmyk to jest to o czym mówisz, czyli wydruk.
Rgb to to co wyświetla ekran.
ale sama już się też gubię w tym o co ci chodzi.