Wpis z mikrobloga

Czy waszym zdaniem opłaca się dorabiać na aplikacjach typu Uber i bolt i przewozić ludzi? Mam własny samochód, jestem studentem i mieszkam w Warszawie. Z tego co widzę to większość co się w to bawi to obcokrajowcy, a opinie na necie mocno podzielone.

#uber #bolt #warszawa #taxi
  • 15
@vealen0 a takie dwa pytanka. Registered for at least 5 people takie coś jest w warunkach jakie musi spełniać samochód. To co mam jeszcze zarejestrować samochód na babcie i dziadka czy co xD? A drugie pytanie, to czy trzeba tam naklejać jakieś oznaczenia itp
@nerff: moj ziomeczek ostatnio zaczal jezdzic, ale w firmie dzie daja mu auto i rozlicza sie 50/50. 5x 12h w tygodniu i ma cos kolo 5-6 k na czysto + napiwki czy hajs za wozenie turystow do burdelu (jakies 500- 600 pln w tygodniu). Nie najgorzej w sumie. A auto tak, musi miec oznaczenie jesli chcesz robic jako taxi a nie uber, wtedy kogut + oznaczenia na magnes z boku
@nerff: Samochód musi być zarejestrowany jako taksówka. Czyli ubezpieczenie też musi uwzględniać zarobkowe wykorzystanie pojazdu. A kwestie oznakowania regulują lokalne przepisy w Twoim mieście. Zwykle jest to kogut + numer boczny + cennik. W niektórych miastach jeszcze wymagane są dodatkowo jakieś szachownice lub inne dodatkowe elementy.