Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Witam miraski, moja przygoda z moim korpo prawdopodobnie w niedługim czasie zostanie zakończona, tj złożone wypowiedzenie.

Sytuacja wygląda tak że jak teraz wróciłem po 2 tygodniowym L4 to od razu pierwszego dnia dostałem zjebke że coś nie zostało zrobione, mimo że mnie nie było i inne osoby były wyznaczone do tego.

Ogólnie odejście planuje już od jakiegoś czasu, ale chciałem przezimować w firmie by potem na wiosnę i lato zrobić sobie dłuższe wakacje. Jednakże dzisjeszy dzień mocno mnie wkurzył a wiem że najbliższe tygodnie i miesiące raczej będą równie słabe. Nowe władze w korpo narzucają nierealne cele a menadzment naciska ostro na pracowników. Jako że zajmuje się reklamacjami to jestem po głowie bity teraz nie tylko przez klienta ale i przez szefostwo coraz mocniej.

Dlatego coraz bardziej rodzi się we mnie myśl by wraz z wypowiedzeniem pójść na L4. Jednakże jest jeden problem - 3 miesięczne czas wypowiedzenia. Czy jakiś lekarz wg może mi dać na tyle zwolnienie? Dodatkowo wolał bym żeby to jakoś źle nie wyglądało w papierach (typu zwolnienie od psychologa bo ktoś pomyśli że czub).

Czy macie jakieś pomysły jak do tego podejść? Czy może lepiej spróbować wytrzymać te 3 miechy (w sumie to 4 bo raczej w grudniu rzucę papierami, żeby jeszcze marzec przepracować)?

#pracbaza #praca #korpo #korposzczur #kiciochpyta #lekarz #medycyna #pracujzwykopem #prawo

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #636a9e75d32d13b4c411dcb8
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Wesprzyj projekt
  • 5
@AnonimoweMirkoWyznania: Idź do dowolnego lekarza ale najlepiej tego z NFZ.

Na wizycie wystarczy, że powiesz iż nie czujesz się dobrze na tle psychicznym i jest to zdecydowanie wina nieprzyjemnej atmosfery w pracy z której się zwalniasz. nabawiłeś się w niej niespokojnych nocy, nerwówek i ogólnego rozstroju zdrowotnego - lekarz co ma głowę na karku od razu wystawi ci zwolnienie na nerwicę. Pozamiatane, pozdro i z fartem! ( ͡° ͜ʖ
@AnonimoweMirkoWyznania:

Dodatkowo wolał bym żeby to jakoś źle nie wyglądało w papierach (typu zwolnienie od psychologa bo ktoś pomyśli że czub).

Psycholog nie wystawia zwolnień, bo to nie lekarz. Zwolnienie może wystawić psychiatra i ma AFAIR w tym zakresie najszersze uprawnienia pośród lekarz (wystawianie ZUS-ZLA najdłużej wstecz itp.). Jeśli nie cwaniakujesz i faktycznie sytuacja w pracy zryła Ci psychikę, zalecam udanie się do psychiatry, szczerą rozmowę, przy odrobinie szczęścia nie