Wpis z mikrobloga

Hejka. Zakupiłem składaka od #xkom G4M3R ELITE z RTX 4090 i i9-13900K.

Kosztowało to skromne 21000 zł nie licząc systemu. Chętnie opowiem lub dokonam testy jeśli jest ktoś zainteresowany.

Od siebie dodam, że mocno eksploatuje ten komputer. Na obciążeniu procesor grzeje się do blisko 100 stopni i często pickuje do samych 100st. Godzinę under stress i wącham budę czy dymu nie ma xD najwyżej się zjara to im oddam.

I w ogóle zainstalowali mi ram 3200mhz mimo że w opisie oferty było 3600mhz. Czy ktoś mógłby napisać czy duża różnica by była w tym przypadku ? (64gb ram ddr4) xD

Ps. Karta graficzna to zotac rtx 4090

Średniawo xd

Ale chociaż wygląda fajnie :d

#x-kom #g4m3r #pc #blackfriday
#xkom
Tarkypl - Hejka. Zakupiłem składaka od #xkom G4M3R ELITE z RTX 4090 i i9-13900K. 

...

źródło: comment_1667858243X50PrN4LhzIYXAZtcgiTqF.jpg

Pobierz
  • 31
@szpongiel: @szpongiel: dzięki za zainteresowanie. Więc tak odpaliłem bench testy z dwóch różnych programów to temperatura na CPU sięgała do 90 stopni. Podczas renderowania dojeżdża do 100 więc spróbuję ograniczyc to undervoltingiem bo w samym programie nie jestem w stanie tego zmienić jak ma używać procesora. Na fulla albo w ogóle :d.. Ale znajdę osobę do pomocy bo wolę nie bawić się sam więcej. Ehh..ostatni raz zakupy w xkomie..
Jeśli
@Tarkypl: no to te wiatraki chyba są w porządku. Nie próbują pchać pod prąd ani przeciwko sobie nawzajem ani przeciwko naturalnej konwekcji ciepłego powietrza do góry.

Jedno co mi przychodzi do głowy to, jako że te wiatraki co od dołu wciągają do środka, te powietrze przechodzi przez głównie przez kartę graficzną wpierw, nie? I nim doleci do góry kompa, gdzie wyciągną go pozostałe wiatraki, już będzie w jakimś stopniu zagrzane. Dodatkowo
@Tarkypl: Też ten komputer zamówiłem, odbiór 1.12.
Mam pytanie: jak jest z hałasem pod dużym obciążeniem w grach? RTX 4090 powinien być praktycznie niesłyszalny, ale czytałem gdzieś, że chłodzenie procesora niezbyt ciche jest. Niby chłodzenie cieczą, ale te wentylatory na górze obudowy lubią się rozkręcić na ponad 2000 RPM i hałasują. To dotyczyło poprzedniego modelu, więc ciekawy jestem, czy tu też jest ten problem.

Co do samodzielnego składania, to może i
@habrys: ja renderuje teraz głównie na GPU to jest chłodno i cicho dosyć. Chłodzenie CPU to głośniej zdecydowanie, wiatraki lecą 1800 i jest głośno . Podczas gier w miarę cicho, procek sobie radzi. Uważam że akceptowalnie
@Tarkypl: dzięki za informację. Odebrałem dzisiaj, też z kartą Zotac. Kultura pracy pod obciążeniem jest faktycznie ok.

Wie ktoś może jak wyłączyć podświetlenie aRGB wiatraków? Przycisk na obudowie tylko przełącza między trybami, ale żaden z trybów nie wyłącza podświetlenia całkowicie.
Już się dowiedziałem na chacie x-kom. Dłuższe przytrzymanie przycisku wyłącza podświetlenie wiatraków.
To jeszcze znaleźć jak podświetlenie tego Zotaca, świecącego się jak choinka wyłączyć :-)
Kupiem ten komputer do gier. Poprzedni sprzęt był sprzed 2 generacji: RTX 2080Ti + i9-9900K. Radził sobie nienajgorzej do tej pory. Najczęściej trzeba było trochę zejść z maksymalnych ustawień w grach, żeby osiągnąć te stabilne 60 fps w 4K, czasem nawet zejść do 2160p, ale dawał radę.

Dopóki nie odpaliłem na nim Plague Tale: Requiem. Pierwsze kilka godzin jeszcze było w miarę ok. Pogrzebałem trochę w ustawieniach i udało mi się uzyskać
@Tarkypl: siema Mireczku, przepraszam za odkopanie tematu ale chce kupić gamera z xkomu o podobnych parametrach.
Jak sytuacja dalej się rozwinęła? W mojej opinii coś ewidentnie było schrzanione przy montażu chłodzenia bo to aio powinno spokojnie sobie dać radę.