Wpis z mikrobloga

Hejka. Zakupiłem składaka od #xkom G4M3R ELITE z RTX 4090 i i9-13900K.

Kosztowało to skromne 21000 zł nie licząc systemu. Chętnie opowiem lub dokonam testy jeśli jest ktoś zainteresowany.

Od siebie dodam, że mocno eksploatuje ten komputer. Na obciążeniu procesor grzeje się do blisko 100 stopni i często pickuje do samych 100st. Godzinę under stress i wącham budę czy dymu nie ma xD najwyżej się zjara to im oddam.

I w ogóle zainstalowali mi ram 3200mhz mimo że w opisie oferty było 3600mhz. Czy ktoś mógłby napisać czy duża różnica by była w tym przypadku ? (64gb ram ddr4) xD

Ps. Karta graficzna to zotac rtx 4090

Średniawo xd

Ale chociaż wygląda fajnie :d

#x-kom #g4m3r #pc #blackfriday
#xkom
Tarkypl - Hejka. Zakupiłem składaka od #xkom G4M3R ELITE z RTX 4090 i i9-13900K. 

...

źródło: comment_1667858243X50PrN4LhzIYXAZtcgiTqF.jpg

Pobierz
  • 31
@Tarkypl: fakturę i złożony byś dostał : ktoś by Ci wysłał listę gotową komponentów do sklepu i byś wziął usługę złożenia.
też na wykopie jest gość który prowadzi sklep i byś dostał z fakturą złożony i z dobrze dobranymi częściami

a ram sprawdzałeś, zę jest 3200 zamontowany? bo może jest 3600 ale nie jest w biosie ustawiony na 3600 bo nie chciało im się bawić z stabiizacją tego

swoją drogą ten
@10129: A znasz kogoś kto mógłby mi zbudować taki zestaw i mógłbyś dać namiar?
Jeśli chodzi o ram to nie wiem jak to jak mam sprawdzić. Specyfikacja widnieje w menadżerach różnych czy w biosie. Może masz rację i trzeba to zmienić ale połowa tekstu na ofercie w #xkom to jest opis jak niezwykle wyjatkowo jest ten komputer dostrajany itp itd. to czemu miałbym coś jeszcze grzebać ?:)

Zostało mi 2 dni
połowa tekstu na ofercie w #xkom to jest opis jak niezwykle wyjątkowo jest ten komputer dostrajany

to reklama. każdy takie rzeczy pisze nawet jak tak nie jest. opisów się nie czyta tylko specyfikacje, ale aby czytać specyfikacje to trzeba coś wiedzieć o użytych podzespołach więc ¯\_(ツ)_/¯

Jeśli chodzi o ram to nie wiem jak to jak mam sprawdzić.

cpuz użyj i masz tam zakładki SPD i memory (w sumie głównie SPD teraz
@szpongiel:

Zmieniłem w biosie z auto na 3600. Wrzucam screenshoty z cpux. W biosie widzę mnóstwo opcji, aby skonfigurować ten komputer ponad normę a wszystko jest dosłownie ustawione na auto, więc ten opis od #xkom o podkręcaniu itp itd to zwykle kłamstwo...w takim razie za niedługo trafi na YouTube recenzja i testy tego sprzętu u kolegi co ma ponad 50k subów:d a sprzęt cóż..chyba oddam...
Dzięki za podpowiedź z tym ram.
Tarkypl - @szpongiel: 

Zmieniłem w biosie z auto na 3600. Wrzucam screenshoty z cp...

źródło: comment_1667894328U9QJnG8flZOCB6pNl7Kmq1.jpg

Pobierz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Tarkypl:
Kości w zakładce SPD widać, że są 3600 i obsługują XMP więc włączenie XMP w BIOS powinno samo wykryć 3600 nawet na auto. Po to właśnie jest to XMP.
No ale grunt, że działa.
A xkom wuja widać ustawił
@szpongiel: Zacząłem czytać, że undervolting mógłby tutaj ustabilizować temperaturę CPU, która dochodzi do 100st c. Myślisz że warto się tutaj pobawić samemu czy może znaleźć kogoś do pomocy ? Denerwuje mnie ta sytuacja bo liczyłem że dostanę od #xkom naprawdę gotowca a tutaj to tylko są wrzucone podzespoły i nic nie jest skonfigurowane...
Pytanie czy renderowanie na CPU 14 godzin na temperaturze 95-100 stopni nie spowoduje awarii...
Kości w zakładce SPD widać, że są 3600 i obsługują XMP więc włączenie XMP w BIOS powinno samo wykryć 3600 nawet na auto


@szpongiel: nie powinno, auto to ustawienia bezpieczne a XMP to pdokręcone które mogą być niestabilne. na auto masz oficjalnie wspierane przez procesor, dla 13900k to 3200
@10129: pewno masz rację, a może zależy od BIOSu, tzn. mam na myśli inne auto.
Może być tak, że przy włączeniu XMP musisz wybrać konkretny profil. A może być tak, że włączenie XMP jest tylko true/false, co już wyłącza samo w sobie oficjalne auto dla częstotliwości wspieranej przez procesor. Natomiast dodatkowe pole, w którym możesz wybrać XMP jest na auto, tzn. automatycznie wybiera profil XMP z tego co producent zapisał na
@Tarkypl: warto spróbować undervlotingu i tak warto też kogoś do pomocy znaleźć jeśli w ogóle tego nie robiłeś. Tzn. undervolting raczej nie powinien nić uszkodzić, w najgorszym razie komp może być niestabilny (zawieszać się w losowych momentach / sam restartować). Jak byś miał niefart to możesz uszkodzić system plików (logicznie, nie fizycznie) i musieć reinstalować system operacyjny.

100C to jest max na jakim ten procek może działać. Nadal raczej się nie