Wpis z mikrobloga

@anonanonimowy321: Poprawka bo coś pokręciłem w tamtym komentarzu, wkradło się "przez rok"

@anonanonimowy321: Odsetki są naliczane codziennie od aktualnego kapitału do spłaty na ten dzień czyli dziś wisisz 200k zł to w tym miesiącu naliczają od 200k zł odsetki, za miesiąc wisisz 199500 zł to naliczają odsetki od 199500 zł i tak cały czas naliczają od tego co faktycznie wisisz danego dnia, za 2 miesiące wisisz 199k zł to naliczają
@vertical: Teraz chyba wiem na czym to polega możesz jeszvze odpowiedzieć czy dobrze to liczę? mam oprocentowanie rrso 8% czyli np. jest 100k do spłaty kapitału to odsetki wynoszą na rok 100k x 0.08% = 8tys na miesiąc = 666zl
Robi się naodlate 10k i wtedy kapitał
90k x 0.08% = 7200/rok : 12 = 600zl miesieczne odsetki
@anonanonimowy321 Tak, odsetki będą tyle wynosić ale tylko w pierwszej racie, gdyż nie uwzględniasz tego że w międzyczasie kapitał jest spłacany w ratach więc w kolejnej racie bedzie mniej odsetek. Czyli jak poniżej- 666 zł od 100k zł kapitału odsetek w pierwszej racie, następnie 663 zł odsetek bo kapitał już trochę spłacony (100k-546 zl). Następnie 659 zł odsetek od 100k zł- 546 zł- 550 zł kapitału i tak dalej aż do zera.
Pobierz vertical - @anonanonimowy321 Tak, odsetki będą tyle wynosić ale tylko w pierwszej rac...
źródło: comment_16679300334TrZQEg62mhRWWeIIxMt1t.jpg
@anonanonimowy321 Zwykle używam tego kalkulatora, tak naprawdę jeżeli wpiszesz pozostały kapitał na dziś, pozostałą liczbę rat I aktualne oprocentowanie to pokaże Ci mniej więcej Twój harmonogram. Sam jak sprawdzam jaki efekt da nadpłata to nawet nie wpisuje np. 10k zł w polu nadpłata tylko w polu kapitał od razu wpisuje kapitał obniżony po nadplacie: https://kalkulatorkredytu.com/ Także w codziennym naliczaniu odsetek od aktualnego kapitału do spłaty zmniejszanego ratami i nadplatami nie ma żadnego