Wpis z mikrobloga

@Ziemniakomat: Wtedy środki przekazu nie były tak rozpowszechnione, kapitalizm nie posiadał swojego lobby zglobalizowanego, więc propaganda systemowa nie miała takiego posłuchu. Dzisiaj kapitalizm, kult #!$%@?, pogardzanie słabszymi, mniej wykształconymi, pogoń za konsumpcją ma ogromny posłuch a ludzie mimo łatwego dostępu do środków które dają alternatywę, brną w zaparte w liberalną propagandę i współczesne niewolnictwo.
Mimo pogarszającego się życia najuboższych, najmniej zarabiających, robotników. Mimo najszybszemu odpływowi kapitału do klasy wyższej, ludzie nie
@Tandem1: Dlatego "wolne media" są mitem. Zawsze służą kapitałowi. Ciężko w obecnych czasach nie wyjść za szura, mówiąc, że da się inaczej poprowadzić społeczeństwo, że zysk nie powinien być priorytetem rozwoju gospodarczego, a słupki PKB nic nie znaczą.

Jak jest ci źle to najlepiej to się przebranżuj na IT i pracuj zdalnie dla USA, nie płać podatków bo państwo kradnie. Tutaj są moje kursy i filmiki motywacyjne. A jak wspominasz, że
@Ziemniakomat: To nadal niewielki procent społeczeństwa, trzeba wziąć pod uwagę ludzi którzy w ogóle nie interesują się polityką, społeczeństwem. To już wg mnie (dane z dupy) jakieś 30% społeczeństwa którym nie zależy na niczym. Duża część pozostałej populacji ślepo wierzy oraz brnie w system w którym najważniejsze są słupki sprzedaży, konsumpcjonizm oraz chęć dorobienia się dużych pieniędzy. Jeszcze część wie o problemie, chociaż zdaje sobie z niego sprawę, ale wiedzą że
To nadal niewielki procent społeczeństwa, trzeba wziąć pod uwagę ludzi którzy w ogóle nie interesują się polityką, społeczeństwem. To już wg mnie (dane z dupy) jakieś 30% społeczeństwa którym nie zależy na niczym. Duża część pozostałej populacji ślepo wierzy oraz brnie w system w którym najważniejsze są słupki sprzedaży, konsumpcjonizm oraz chęć dorobienia się dużych pieniędzy. Jeszcze część wie o problemie, chociaż zdaje sobie z niego sprawę, ale wiedzą że jako jednostka