Wpis z mikrobloga

Przechodziliście kiedyś wypalenie zawodowe? A może przechodzicie? Staram się wyjść z branży IT, mam już inne prace na celowniku, trwają rozmowy ale przyszło mi do głowy zapytanie czy ktoś miał podobnie, że czuł się totalnie wypalony swoją pracą (naprawdę dobre zarobki nie powodują chęci pozostania) i może zechce się podzielić swoimi odczuciami?

#pracbaza #praca #it #psychologia
  • 19
@typ_z_internetu_pro: no właśnie poziom zarobków zachowam (jestem po 3 spotkaniach rekrutacyjnych), po prostu #!$%@? mnie wieczny home office (do biura nie ma co iść bo tam nikogo nigdy nie ma), #!$%@?ą mnie też ludzie w IT w większości introwertycy o "dla mnie" nudnych, cyfrowych zainteresowaniach jak gry, anime, seriale i inne takie, zauważyłem, że to całkowicie nie moja bajka
@Lofi_Mrufka: Pół roku temu mnie chwyciło, poszedłem na urlop bo myślałem że to z przepracowania ale po 2 tygodniach było gorzej więc papiery na stół, rozmowa z przełożonym i wesołe szukanie nowej pracy, udało się zmienić kompletnie branże (wcześniej pracowałem jako kosztorysant budowlany teraz pracuje jako technik IT) i osobiście jestem szczęśliwy bo poza branżą zmieniłem też otoczenie (przeprowadzka do większego miasta) i dzięki nowej pracy mam więcej czasu na hobby,
@Ryspolit: no i to ma rację bytu dlatego podejmuje takie same kroki, tu nawet nie chodzi o zmianę firmy ale o zmianę otoczenia, w mojej aktualnej pracy ludzie są po prostu strasznie introwertyczni, zero wyjść, zero chęci nawiązania czegoś więcej niż rozmowy o robocie, rozmowy tylko online i tak się człowiek kisi w tym gównie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Lofi_Mrufka: W moim przypadku dłuższe wolne nie pomogło. Mam kilka pomysłów na zmianę stanowiska w obrębie branży albo całkowite wyjście z niej, ale w przypadku tego drugiego chcę jeszcze trochę zgromadzić środków ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Lofi_Mrufka: Już dawno bym miał tak jak ty ale dołączył do teamu ziomek, który chętnie się #!$%@? i pogada o głupotach ( ͡° ͜ʖ ͡°) wspólnie na zdalnym (nigdy się nie widzieliśmy) graliśmy w gierki
@Lofi_Mrufka: Miałem taki stan i co śmieszne, bo po 8 latach w branzy xD
Mega łatwy temat, pracy na 1-5h dziennie, bliżej 1h. Ale budowlanka, elektryka.

Zmieniłem na inną firmę, inny trudny temat i pierwsze 3 miechy to wow. 8h pracy na 10. Po roku są problemy, są wyzwania, chce się chodzić do pracy. Bo z elektryki budynkowej poszedłem w automatykę