Wpis z mikrobloga

Jeśli zrobię kopie zapasową Iphone na komputer albo do chmury to za 3-4 tygodnie jak przyjdzie mi nowy model będzie to dla mnie równoznaczne z tym jakbym przeniósł wszystkie dane z Iphone do Iphone ? Pytam bo chce oddać żonie mój aktualny telefon i użytkować przez chwile Androida a potem wrócić do IOS, ale najbardziej boje się o swoje dane.
Kopia zapasowa na laptopie będzie tym samym co przeniesienie 1:1 telefonu podczas pierwszej konfiguracji ?
Czy to będzie działać jeśli wersje IOS bedą inne, w obu przypadkach 16 jednak różnice w wersji.
Będę wdzięczny za pomoc ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#apple
#iphone
  • 3
@kamil-gatarczyk: Przywrócenie z chmury będzie działać tak samo jak kopia. Niezależnie od wersji systemu. Zrobienie kopii z chmury podobno jest nawet zdrowsze bo nie przenoszą się jakieś pliki tymczasowe, które mogą spowalniać telefon, ale nie wiem ile w tym prawdy.

Ja zawsze tak robię, że jak mam nowy tel, to kopia do chmury. Wyłączam tel stary, włączam nowy i przywracam z chmury, a potem stary resetuję do fabrycznych.
Przywrócenie z chmury będzie działać tak samo jak kopia. Niezależnie od wersji systemu. Zrobienie kopii z chmury podobno jest nawet zdrowsze bo nie przenoszą się jakieś pliki tymczasowe, które mogą spowalniać telefon, ale nie wiem ile w tym prawdy.

Ja zawsze tak robię, że jak mam nowy tel, to kopia do chmury. Wyłączam tel stary, włączam nowy i przywracam z chmury, a potem stary resetuję do fabrycznych.


@nalej_mi_zupy: Dzięki wielkie Miras
@kamil-gatarczyk: Polecam kopię na nowy telefon przywrócić wieczorem, a na noc zostawić podłączony tel do prądu i wifi. Przywracanie z chmury powoduje ponowne pobranie z icloud i indeksację zdjęć i aplikacji, więc przez parę godzin telefon będzie mulił lekko i się grzał. Wiele osób panikuje, że nowy telefon i działa jak gówno.