Wpis z mikrobloga

Zawsze mnie nurtowało, co jest poza obserwowalnym Wszechświatem. Pewnie nigdy się nie dowiemy. Ba, poznanie samego Wszechświata jest już zadaniem na kolejne tysiąclecia.

Człowiek żyje ok. 75 lat. Wszechświat ma 13.8 miliarda lat.
Człowiek zajmuje metr kwadratowy przestrzeni. Tymczasem takich Dróg Mlecznych są miliardy, a sama Driga Mleczna jest już niewyobrażalnie wielka.

Czuję rzeczywisty smutek, że nigdy nie poznam pełnej prawdy i faktów.

#kosmos #astronomia
Pobierz
źródło: comment_1667782164mxo7q6UeNMa3mQIL2jctM1.jpg
  • 70
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@red7000: dorzuć sobie do tego świetny odcinek smartgasm o liczbie Grahama. Początek o wielkościach ogółem, policzalności pewnych rzeczy, w tym rozmiarów kosmosu jest już dość ciekawy!
@osdpl też tak miałem ale uświadomiłem sobie że może być koniec ale wszechświata z materią a takiego miejsca gdzie może kiedyś być materia jest nieskończona ilość bo to nicość I nie ma żadnej masy ani granic bo sama nie istnieje
co jest poza obserwowalnym Wszechświatem. Pewnie nigdy się nie dowiemy. Ba, poznanie samego Wszechświata jest już zadaniem na kolejne tysiąclecia.

@red7000: wraz z upływem kolejnych Miliardów lat, coraz mniej będzie widocznych obiektów w obserwowalnym wszechświecie mimo że będzie on miał większą średnicę.
Noo i to co nazywamy Mikrofalowym Promieniowaniem Tła zejdzie najpierw w zakres Radiowy, a potem przestanie być możliwe do wykrycia.
Mnie to smuci, i jednocześnie ciekawi co można było
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@red7000: gdyby jutro wynaleziono hiperdiper teleskop który może powiększyć do taką odległość to nie nieminą tysiące lat bo musiało by minąć 13,8 mld lat byś się dowiedział jak wygląda koniec wszechświata. Czyli za 13,8mld lat będziesz widział co działo w obecnym czasie ¯\_(ツ)_/¯ od taki paradoks wójek jak byłem mały tłumaczył mi to tak.
" Wyobraź sobie że jesteś kamykiem na polu widzisz co prawda inne kamyki ale nigdy się do