Wpis z mikrobloga

Zawsze mnie nurtowało, co jest poza obserwowalnym Wszechświatem. Pewnie nigdy się nie dowiemy. Ba, poznanie samego Wszechświata jest już zadaniem na kolejne tysiąclecia.

Człowiek żyje ok. 75 lat. Wszechświat ma 13.8 miliarda lat.
Człowiek zajmuje metr kwadratowy przestrzeni. Tymczasem takich Dróg Mlecznych są miliardy, a sama Driga Mleczna jest już niewyobrażalnie wielka.

Czuję rzeczywisty smutek, że nigdy nie poznam pełnej prawdy i faktów.

#kosmos #astronomia
red7000 - Zawsze mnie nurtowało, co jest poza obserwowalnym Wszechświatem. Pewnie nig...

źródło: comment_1667782164mxo7q6UeNMa3mQIL2jctM1.jpg

Pobierz
  • 70
@red7000 znając życie jest tam jakieś takie obejście problemu, jak to w symulacji/grze komputerowej.
Tak jak z prędkością światła, przyspieszasz, potrzebujesz coraz więcej energii aż jest to niemożliwe dalej i cześć.
I tu dochodzi się do fundamentalnych tez, czy istnieje dziadek na chmurce, czy nie. Z tych samych przesłanek fizycy teoretycy wysuwali i wysuwają rozne wnioski. Zdaniem prof Meisnera większość z nich jest z jakiegoś powodu wierząca (w tym on sam). Zdaniem prof Dragana, czy Hawkinga, Bóg nie istnieje. I na nic tu rozum.
@grap32: No tak, bo jeżeli istnieją jakieś stałe które działają w każdym punkcie wszechświata to zadają sobie pytanie - dlaczego? Np dlaczego siła oddziaływania w atomach miedzy protonem a neutronem wynosi zawsze tyle samo i dzięki temu jabłko jest jabłkiem a stół stołem i nie zapadamy się w sobie jako bezkształtna masa. Dlaczego ta stała jest niezmienna i dlaczego w ogóle jakaś jest? Jak się dochodzi do tej ściany poznawczej to
niewyobrażalnie wielka


@red7000: mnie nie sama wielkość smuci i przeraża, a fakt, że nie będzie jak tego poznać. Tj każda misja poznawcza odległych zakątków będzie z definicji skazana na samotność i brak kontaktu z resztą ludzkości na ... na zawsze.

Pomijając samą prędkość światła i ile zajęłaby podróż nawet lecąc z największą możliwą prędkością...

Różnica w starzeniu się załogi takiego statku i czasem płynącym na Ziemi będzie tak olbrzymia, że takie