Wpis z mikrobloga

Mirki z #motoryzacja
Macie do wydania 35k pln. Nie więcej, nie chce dokładać, najchętniej zmieściłbym się w 30k, ale raczej będzie ciężko.
Szukam samochodu rocznikowo od 2007/2008. Szukam czegoś w okolicy 200KM, raczej na trasy, fajnie jak będzie tempomat. Koniecznie musi być opcja na bagażnik na haku lub dachowy.
Patrzyłem na takie modele:
Abarth Grande Punto, Alfa Romeo Mito, Alfa Romeo Giulietta, Fiat Bravo, Renault Megane III 2.0TCe, Opel Astra J GTC 1.6 180km.

Abarth to samochody widmo - co mam oglądać to się sprzedaje albo już przez telefon słyszę, że problemy ze skrzynią M32 itd. Więc raczej odpuszczam.

Oglądałem jeszcze Bravo i Giuliettę. Bravo odpada całkowicie.
Giulietta spoko MA 1.4T 170KM w miarę mi pasuje, ale ciężko coś znaleźć sensownego. W mojej okolicy jest jeden egzemplarz, ale cena jest za duża jak na oferowane wyposażenie.

MIII i Astry nie oglądałem jeszcze.

Co z tych modeli bralibyście i dlaczego? Na co zwrócić uwagę przy Renacie i Oplu? Renata z tego co czytałem nie ma większych problemów, Astra to chyba rdza z tego co kojarze?

Ewentualnie jakaś propozycja w zakresie 25-30k?

Pozdro!
  • 20
@Akrat92: jak chcesz coś z ~200KM to focus odpada, to są lekkie auta i diesel 2.0 jedzie dobrze. Jak chcesz coś ~200KM to Mondeo ale nie z tym budżetem raczej :)
@Akrat92: C5 X7 z końcówki produkcji (po 2015 roku, silniki 2.0 BlueHDi 150 - wersja z manualem, albo 180KM - wersja z automatem - inne już wtedy nie występowały). Motor ten sam co w nowych Fordach i Peugeotach, raczej bezproblemowy nie licząc kilku drobiazgów, w razie czego części sporo na rynku i ceny też nie zabijają. Jeżeli chodzi o różnice w wersjach 150 i 180 to osprzęt silnika jest identyczny, różnica
@v-tec: @AlezWieje: To może inaczej. Przyjmijmy, że w budżecie do 35k sprawa wygląda tak, że najbardziej podchodzi mi Giulietta, potem Megane 3 GT, potem MiTo i na koniec Astra J GTC. Co byście w takim razie ciekawego polecili w budżecie do 25k pln konkurecyjnego? Zależy mi na w miarę świeżym środku, zróbmy już tę moc 150KM+ a nie 200, obroty przy 120 kmh nie urywające głowy i jak będzie tempomat
@Akrat92 jeśli patrzysz na włoskie samochody to Bravo i Gulietta mają jeszcze trzeciego "bliźniaka" Lancie Delte, jeśli nie przeszkadza Ci specyficzny wygląd to mogę polecić;)