Wpis z mikrobloga

@ArekMaupa tak, ale tak długo, jak nie zaczynasz twierdzić, że twoje drzewo jest święte i przez to lepsze niż mój świerk w ogrodzie i nie próbujesz mi zasadzić ogniem i mieczem sadzonki swojego drzewa (podpalając i wycinając przy okazji mój świerk), tak długo mam wywalone na istnienie (lub n i świętość (lub nie) twojego drzewa.
@ArekMaupa: Prosta sprawa, zazwyczaj robi się to dowodem nie wprost. Czyli zakładasz że coś istnieje i logicznie dowodzisz nieusuwalnej sprzeczności. Warunek jest jeden, oprócz samego istnienia taki byt musi mieć też jakieś (boskie) cechy, na przykład być wszechmocny. Wtedy pytamy się czy może stworzyć kamień tak ciężki że go nie uniesie i mamy sprzeczność i koniec dowodu.
@Menorzinho: Ale dla Twojego przykładu muszę założyć że to bóstwo to 1- byt fizyczny 2- być wszechmocnym (czyli łamać zasady fizyki) 3- mieć możliwość stwarzania czegoś (znowu łamać zasady fizyki) i nagle musi zacząć stosować się do zasad fizyki wciąż będąc wszechmocnym #!$%@?, bes sęsu
Spider-Man też istnieje bo nie da się udowodnić, że nie istnieje.

Logika 1=0 zawsze bawi ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@Sin-: Najbardziej bawi powoływanie się na logikę ludzi, którzy o niej zielonego pojęcia nie mają. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Ciekawe dlaczego większość fizyków / matematyków / logików to ludzie wierzący a większość humanistów nie.
@surlin

Słowo „Bóg” jest dla mnie niczym więcej niż wyrazem i produktem ludzkich słabości, Biblia zbiorem wielu dostojnych, ale i tak prymitywnych legend, które są ponadto bardzo dziecinne. W moim przypadku, żadna interpretacja [Biblii], bez znaczenia jak subtelna, nie może tego zmienić. Dla mnie pierwotny judaizm, tak jak wszystkie inne religie, jest ucieleśnieniem najbardziej dziecinnych przesądów


Tak wypowiadał się na ten temat jeden z największych umysłów XX wieku - Albert Einstein. IMHO